Ja jāpasaka, kas vieno visas trīs šajā reizē izvēlētās receptes, tad tā patiešām ir vienkāršība – gan pagatavošanas gaitā, gan izvēlētajās sastāvdaļās. Tās nopērkamas ikvienā piemājas piparbodītē, bet darbošanās virtuvē patiešām elementāra. Ja māki uzcept olu, tad grūtības nesagādās arī slapjo un sauso sastāvdaļu sajaukšana banānu kēksiņiem, makaronu un gaļas pagatavošana. Nu, varbūt pica varētu šķist sarežģītākā šajā trijotnē, jo – kur iesaistīts raugs, tur ardievu, brīvais laiks! Tomēr ir risinājums – picas mīklu varat samīcīt kādā mazāk aizņemtā dienā un uzglabāt saldētavā. Pirms cepšanas atliks tikai atlaidināt un uzraudzēt.
Picas ar zilo sieru
Sastāvdaļas 2 picām: mīklai – 20–25 g svaigā rauga, 1 tējk. cukura, remdens ūdens (ļoti svarīgi, lai ūdens nav karsts, bet arī ne pilnīgi auksts), 0,5 kg miltu, 15 g sāls, 3 ēd.k. Extra virgin olīveļļas; vienai virsiņai – 100 g zilā siera, 1 sarkanais sīpols, 3–4 ēd.k. sasmalcinātu tomātu savā sulā, 0,5 bumbas mocarellas
Gatavošana:
1. Vispirms pagatavo mīklu. Trauciņā ieber raugu, pievieno cukuru un mazliet remdena ūdens, visu samaisa.
2. Bļodā ieber miltus, pievieno trīs ēdamkarotes olīveļļas, raugu, kas samaisīts ar cukuru, sāli, kas atšķaidīts ar remdenu ūdeni. Visu samaisa, kad vairs nav iespējams maisīt, mīklu mīca ar rokām, ik pa brīdim pievienojot miltus, lai nelīp. Mīklu mīca, kamēr tā kļūst gluda.
3. Kad mīkla samīcīta, tai divas stundas jārūgst. Mīklu ieliek traukā, tās virspusi nedaudz iegriež, lai labāk rūgst, apklāj ar dvieli un novieto vietā, kur nav caurvēja, piemēram, cepeškrāsnī.
4. Kad mīkla uzrūgusi, to vēl nedaudz pamīca, arī pēc nepieciešamības pievienojot miltus.
5. Cepšanai paredzēto plāti ieziež ar eļļu. Ņem daļu mīklas (tas atkarīgs no tā, cik biezu picas pamatni vēlaties), to izstaipa pa plāti. Tā kā mīkla ir ļoti elastīga, šis darbs prasa laiku un pacietību. Arī uz pirkstiem uzlej nedaudz eļļas, lai mīkla neliptu klāt.
6. Kad mīkla izstaipīta pa visu cepamtrauku, tai jāatpūšas, tāpēc to atstāj vēl kādas 10 minūtes parūgt.
7. Kamēr mīkla atpūšas, uzkarsē cepeškrāsni līdz 180 grādiem, gabaliņos sagriež zilo sieru un mocarellu. Sarkano sīpolu nomizo un sagriež gabalos.
8. Picas pamatnei pārsmērē tomātus savā sulā un liek cepeškrāsnī uz apmēram 10 minūtēm.
9. Pēc tam pārkaisa abus sierus, pārliek ar sīpolu gredzeniem un cep gatavu – kamēr siers izkūst un picas maliņas zeltaini brūnas.
Banānu kēksiņi
Sastāvdaļas: 240 g miltu, 220 g cukura, 1 tējk. sodas, 1 tējk. cepamā pulvera, šķipsna sāls, 3 banāni, 1 tējk. vaniļas ekstrakta, 1 ola, 65 g sviesta
Gatavošana:
1. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 190 grādiem. Mafinu veidnēs ieliek gofrētās papīra formiņas.
2. Vienā bļodā sajauc visas slapjās sastāvdaļas. Izkausē sviestu. Bļodā saspaida banānus, pievieno vaniļas ekstraktu, izkausēto sviestu un olu.
3. Otrā bļodā sajauc sausās sastāvdaļas – miltus, cukuru, sāli, sodu un cepamo pulveri.
4. Slapjās un sausās sastāvdaļas sajauc kopā.
5. Mīklu pilda mafinu formiņās apmēram divas trešdaļas – cepoties kēksiņi kāps uz augšu.
6. Liek iepriekš uzkarsētā cepeškrāsnī 180 grādos un cep gatavus – kamēr iedurtais kociņš iznāk ārā sauss.
Makaroni ar malto gaļu
Sastāvdaļas: 500 g makaronu, 500 g maltās gaļas, 2–3 vidēji lieli sīpoli, 2–3 ķiploku daivas, sāls, pipari, sauja rīvēta cietā siera pārkaisīšanai, eļļa apcepšanai
Gatavošana:
1. Makaronus vāra atbilstoši instrukcijai uz iepakojuma.
2. Kamēr makaroni varās, pannā uzkarsē eļļu un apcep mazos gabaliņos sakapātus sīpolus un ķiplokus, līdz tie kļūst caurspīdīgi.
3. Pannā pievieno malto gaļu, uzliek vāku un sautē 10–15 minūtes, pa laikam apmaisot, līdz gaļa gandrīz gatava.
4. Nokāš makaronus, nokāsto ūdeni apmēram krūzīti pataupot.
5. Pievieno sāli un piparus un sautē gaļu gatavu. Ja nepieciešams, pielej mazliet makaronu ūdens.
6. Beigās gaļā iemaisa izvārītos makaronus un pārkaisa ar rīvētu sieru.
7. Pasniedz nekavējoties.