Jau kādu laiku sociālos tīklus, presi un cilvēku prātus pārpludina Kopenhāgenā apcietinātās Latvijas pilsones Kristīnes Misānes iespējamās un neiespējamās tiesas sēdes. Dažkārt šķiet, ka tiesas sēžu protokolus pieraksta apjukums, paviršība un vienaldzība.
Mēs, klātienes procesam nepietuvinātie tiesas sēžu skatītāji internetā, iespējams, novērojam procesu, ko varētu dēvēt par Eiropas Savienības veiktu pretlikumīgu anestēziju. Tikko atbrīvota, Kristīne atkal tika apcietināta. Viedokļu ir vairāk nekā reālās informācijas, kas notiek šajā Bermudu trīsstūrī Latvija–Dānija–Dienvidāfrika. Jebkurš Latvijas pilsonis, dodoties uz ārzemēm ilgtermiņā vai īstermiņā, kaut kādā mērā paraksta ar savu valsti nerakstītu līgumu par atgriešanos. Un atgriešanās nozīmē tikai vienu: es apsolu, ka sargāšu savu dzīvību, kas pieder Latvijai, kamēr atgriezīšos mājās. Apcietināta Dānijas lidostā, glābjot sevi un savu bērnu, māte uzzina, ka Latvijas valstij viņas un bērnu dzīvību nevajag. Īsā laika posmā Kristīne ir kļuvusi par Eiropas Savienības vājuma simbolu un politisku manipulāciju instrumentu. Tomēr Dānijas patēriņa preču boikotēšana nelīdzēs, jo gan Dānija, gan Latvija ir veikusi savas sirdsapziņas deportāciju.
Gandrīz pirms 600 gadiem Francijā piedzima par Orleānas jaunavu dēvētā Žanna d’Arka. Vēsture joprojām nav tikusi skaidrībā, vai viņa bija trakā vai svētā. Trakās Žannas versija stāsta, ka viņa dzirdējusi balsis, kas likušas glābt Franciju no angļiem. Viņa devusies karagājienā, tad saņemta gūstā. Žannas ģimene, lai arī bijusi turīga, nespēja sagādāt meitas izpirkuma maksu, tāpēc viņu pārdeva angļiem, kuri jaunavu sadedzināja dzīvu. Svētās Žannas versiju līdz pat mūsdienām šķetina vēsturnieki. Varbūt viņa nedzirdēja balsis, bet viņai bija dots politisks uzdevums, kas ļāva Kārlim VII tikt tronī. Žanna uzdevumu izpildīja un tika iznīcināta. Pastāv versijas, ka viņu nesadedzināja, bet sadega kāda burve un līdz pat 1432. gadam Žanna uzturējās "goda gūstā" Ruānā Luksemburgas hercogienes galmā. Kad politiskais uzdevums tika izpildīts, lai nerastos lieki jautājumi, Žannu pasludināja par svēto, jo trakajiem politikā neticētu.
Nav ne jausmas, kādā tronī Kristīnes Misānes lietas gadījumā vēlas uzkāpt Dānija un kādu politisko uzdevumu pret savu gribu pilda pati Kristīne Misāne. Orleānas jaunavu lika sadedzināt visas tautas priekšā, savukārt XXI gadsimta Eiropa nekautrējas pazemot māti visas pasaules priekšā. Un ne jau māte, kas vēlējās glābt savu bērnu, tiek turēta gūstā. Pati Eiropas Savienība tur sevi negoda gūstā.
Kristīna Misāne
Kristīna Misāne
lustīgais nerris uz tirgus plača