Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija Paranoja

Domājot par attiecībām starp mākslinieku un institūciju lēmumiem, LMS muzejs izstādei – akcijai Paranoja LMS galerijā izvēlējies autoru – Alda Kļaviņa, Arvīda Būmaņa, Laimas Eglītes, Ivetas Priedītes, Anetes Kalniņas, Henrija Klēbaha, Helgas Jaksones, Matīsa Zavicka, Vladislava Rubuļa, Lijas Būmanes, Borisa Bērziņa darbus.

Izstādes nosaukums izvēlēts, reflektējot par pandēmijas Covid-19 seku novēršanas aktivitātēm valsts institūciju izpratnē un izpildījumā, īpaši akcentējot situāciju radošajā kultūras un mākslas nozarē. Ekspozīcija veidota, atskatoties uz aktivitātēm, kas saistītas ar pandēmijas izraisīto zaudējumu kompensāciju programmām, kurām LMS kā biedrība un lielākoties arī tās biedri nekvalificējās, tad sekoja publiska diskusija ap akustiskās koncertzāles novietnes impulsīvo izvēli Elizabetes ielā 2, un tagad aktualizējas autoratlīdzības sāga, kuras izskaņa šobrīd nav paredzama.

Iespējams, šī attieksme rada sajūtu, ka nozare neizbēgami varētu tikt reformēta, reorganizēta ar mērķi panākt, ka gleznotājs, tēlnieks, grafiķis u. c. nestrādā savu darbu, bet lūdz pabalstus, veic nodokļu nomaksu no neesošiem līgumiem un aizmirst par autoratlīdzībām, kas ir būtisks šī brīža radošā darba norēķinu veids. Kādam ir vēlme izvairīties no radošā, neizskaidrojamā un panākt institucionālās pakļautības uzbūvi arī mākslā. Vēsturiski šis 20. gadsimtā izstrādātais politiskās cenzūras paņēmiens ir zināms, iespējams, pārāk labi no vairāku valstu pieredzes.

Kur?

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs, 11. novembra krastmala 35

Kad?

4. septembris – 4. oktobris

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja