Līdz ar izstādes atklāšanu sākas arī norvēģu mākslinieces divu mēnešu ilgā rezidence Ziemeļu kultūras punkta (Nordic Culture Point) programmas atbalstītajā RIXC rezidenču programmā, kuras laikā Solveiga Setemsdāla veidos jaunu video mākslas darbu Viļņi. RIXC rezidences laikā jaunradīto vidoemākslas darbu māksliniece prezentēs rezidences noslēgumā, trešdien, 27. martā, pl. 18.00 RIXC galerijā. Videomākslas darbs tiks veidots, izmantojot datus un video no Irbenes radioteleskopa, vides skaņas un sarunu ierakstus ar zinātniekiem un vietējo personālu, kas dzīvo un strādā Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā.
Izstāde ir video instalācija, kurā fiziskā pasaule satiekas ar digitālo. Izstādē reāli video kadri tiek pretstatīti Google 3D algoritmiskām vizualizācijām, ko papildina teksts, kas caurdur membrānas starp abām realitātes versijām, atklājot starp tām notiekošos procesus. Video tika uzņemti izpētes brauciena laikā Kalifornijas tuksnešos, kur māksliniece pētīja cilvēku radītas struktūras, kas aiztur ūdeni.
Māksliniece sekoja ūdens ceļiem un Kolorado upei, kuras mākslīgi veidoto irigācijas kanālu pārplūšana 20. gs. Saltona baseinā radīja Saltona jūru. Gan Kolorado upe, gan Saltona jūra mūsdienās ir ļoti piesārņotas, jo tajās ieplūst tuvējo lauksaimniecību notekūdeņi, kas satur mēslojumu, smagos metālus un toksīnus. Ar ūdeni apgādājot lielāko daļu ASV dienvidrietumu, gan Kolorado upe, gan ezers izžūst un vējš nes prom izžuvušās, sausās un toksiskās ezera gultnes smiltis. Māksliniece pretstata šīs ekoloģiskās katastrofas skartās zonas ar netālu esošajām turīgajām oāzēm, ko piepilda mākslīgas, cilvēku veidotas struktūras.
Teksts mākslas darbā veido gan saikni, gan disonansi starp abu veidu video kadriem, ieejot un izejot no reālās un virtuālās pasaules. Videoklipi nav sinhronizēti, ļaujot veidoties jaunām saiknēm un nozīmēm starp vārdiem un attēliem katrā video cilpā.