Frančeska Vudmena augusi mākslinieku ģimenē, sākusi fotografēt 13 gadu vecumā. Deviņus gadus vēlāk viņa izdarīja pašnāvību, izlecot pa logu Ņujorkā (tas bija viņas otrais suicīda mēģinājums). Frančeska Vudmena nespēja tikt galā ar grūtībām privātajā dzīvē, kā arī cieta no depresijas, jo uzskatīja, ka viņas māksla netiek pienācīgi novērtēta.
Tikai pēc nāves fotogrāfei izdevās sasniegt to, par ko viņa sapņoja savas neilgās dzīves laikā. Frančeska Vudmena iemantojusi kulta statusu: viņa tiek uzskatīta par mūsdienu fotogrāfijas klasiķi un feminisma mākslas ikonu. Frančeskas Vudmenas mantojuma popularizēšanā ļoti aktīvi piedalās viņas vecāki; ģimenei ir veltīta dokumentāla biogrāfiska filma Vudmeni/The Woodmans (2010).
Fotogrāfes darbi iedvesmojuši daudzus talantus arī citās mākslas jomās, piemēram, teātra māksliniekus un kinorežisorus. Frančeska Vudmena uzņēmusi pašportretus un fotografējusi sievietes – bieži viņas ir kailas, attēli mēdz būt izplūduši, tas neļauj noteikti varoņu identitāti. Ķermenis Frančeskas Vudmenas darbos saplūst ar apkārtējo vidi. Figūras slēpjas aiz mēbelēm un citiem interjera elementiem.
Māksliniecei paticis fotografēt pamestās telpās, izmantot spoguļus un stiklu, tādējādi akcentējot sirreālisma elementus un piesātinot darbus ar klaustrofobiskām sajūtām. Mākslā viņa pievērsusies dzimuma, seksualitātes un ķermeņa atveidojuma tēmai. Frančeska Vudmena ir atstājusi 800 fotogrāfiju (oriģinālas sudraba želatīna kopijas).
Retrospekcijā ir apkopots 100 attēlu un viens videodarbs. Izstāde, kura ir aplūkojama Malmē, iepriekš guvusi panākumus Stokholmā, Amsterdamā un Parīzē.
Informācija – http://www.modernamuseet.se/malmo/en/