Pēc rūpīgas kolekciju izvērtēšanas Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju komisija ir izvēlējusies divdesmit daudzsološākos jaunos modes māksliniekus. Viņu vidū ir Elīna Siliņa, Una Pūpola, Ilze Muciņa un Agnese Eiduka, kurām Diena uzdeva jautājumu par viņu kolekciju, pievēršanos modei un nākotnes iecerēm.
Hameleonu rotaļas
Bakalaura programmas trešā kursa studentes Elīnas Siliņas kolekcijas Sallijai galvenais iedvesmas avots ir viena no viņas bērnības vismīļākajām atmiņām. "Mamma man mācīja adīt, viņas valdziņi bija skaisti un brīvi, manējie – ar maziem, sasprindzinātiem bērna pirkstiņiem – savilkti cieši, cieši. Rezultātā adījuma paraudziņš sanāca viļņveidīgs, tieši šis neviendabīgums un liektās līnijas ir vadošā vizuālā tematika, kas caurvij kolekciju," skaidro jaunā modes māksliniece, kuras kolekcijas elementos ir redzamas atsauces uz astoņdesmito gadu beigu un deviņdesmito gadu sākuma modes tendencēm, tajā skaitā viņa ir izmantojusi tam laikam tik populāro organzas audumu, savienojot to ar "vecmodīgām" adījumu un tamborēšanas tehnikām.
Par savu pievēršanos modei Elīna Siliņa stāsta, ka viņas ģimenes radošo nodarbju fonā pa televizoru ir gājis amerikāņu seriāls Hameleonu rotaļas. "Atceros, ka sapņoju kļūt par modes mākslinieci kā Sallija Spektra," piebilst Latvijas Mākslas akadēmijas studente, kura nākotnē vēlas aktīvi darboties šeit pat mājās, izprast savu māksliniecisko identitāti un, protams, neapstāties pie Latvijas robežām.
Savu kolekciju Out of Office piedāvās maģistra programmas pirmā kursa studente Una Pūpola. Tā ir veltīta sievietei (biznesā), kurai mūsdienu tehnoloģiju attīstība ir pavērusi iespēju strādāt ārpus biroja un kura savus kolēģus, darījumu partnerus un klientus satiek tikai videozvanos. "Tas savukārt ievieš zināmas korekcijas attiecībā uz vizuālā tēla prasībām: proti, solīdai ir jābūt tikai apģērba augšdaļai, kamēr apakšējā daļā viņa izvēlas brīvu un ērtu apģērbu, kas ļauj vienlaikus nodoties citām lietām, piemēram, darīt mājas darbus, tajā pašā laikā vienmēr esot gatavai atbildēt uz pēkšņu konferences zvanu," norāda jaunā modes māksliniece, kura savā kolekcijā runā par saplūšanu starp pareizo un nepareizo, brīvību un stereotipisku normu.
Modes laukā viņa ir nonākusi no citas sfēras. "Pēc apmēram piecpadsmit gadiem, kas pavadīti biznesa un banku vidē, bija pienācis mans laiks pievērsties savai sirdslietai. Nekad nav par vēlu sākt mīlēt savu darbu, pat ja tas nozīmē to mainīt par 180 grādiem," akcentē Una Pūpola, kura ir uzstādījusi sev mērķi tuvāko piecu gadu laikā kļūt par atpazīstamu spēlētāju Latvijas modes pasaulē.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 18. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!