Katra sarunu seriāla epizode tiks veltīta kādai noteiktai tēmai, kas saistīta ar karjeru mākslā – lokāli un starptautiski. Kopā ar aicinātajiem nozares profesionāļiem pievērsīsimies praktisko soļu ābecei un apzināsim profesijas specifiku, izaicinājumus un iespējas. Atklāti par būtisko un praktisko gan pirms, gan pēc panākumiem – par lēmumu pieņemšanu un sadarbību, risku apzināšanos un instrumentiem pret bailēm, par institūciju atbalstu, uzņēmējdarbību, biznesu, autortiesībām, ambīcijām un radošu veiksmi. Sarunas ietvers gan pieredzes apmaiņu, gan diskusijas starp aicinātajiem viesiem un klausītājiem.
Sarunas apmeklēt aicināti visi interesenti – īpaši mākslas un kultūras jomās studējošie, mākslu un dizaina vidusskolu audzēkņi. Sarunu seriālu moderēs LMA studente, pārmaiņu aģente Ieva Stalšene.
Pirmā sarunu seriāla tikšanās notiks 7. februārī plkst. 18.00 LMA kafejnīcā un tā pievērsīsies kuratora profesijai, starptautiskajai un Baltijas mākslas scēnai, sadarbības veidošanai ar māksliniekiem un organizācijām. Paneļdiskusijā piedalīsies neatkarīgā kuratore Maija Rudovska un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratore Inga Lāce.
Maija Rudovska ir neatkarīga kuratore, pētniece un mākslas kritiķe. Viņai ir vairāk nekā 10 gadu pieredze, strādājot ar projektiem gan ārvalstīs, gan Latvijā. Rudovska ieguvusi bakalaura grādu vizuālās mākslas pedagoga kvalifikācijā Latvijas Universitātē (2006) un maģistra grādu mākslas vēsturē Latvijas Mākslas akadēmijā (2009). Viņa ir apguvusi kūrēšanu pēcdiploma studijās Curatorlab, Konstfack University College of Arts, Crafts and Design Stokholmā (2009/2010). Rudovska ir kūrējusi izstādes un projektus Manifestas biennāles ietvaros Marseļā, galerijā Futura Prāgā, Foundation Ricard Parīzē, Bozar Centre for Fine Arts Briselē, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā, Moderna Museet Malmē un citur. Kopš 2011. gada viņa vada tīklojumu platformu Blind Carbon Copy, kuras mērķis ir ilgtspējīgas sadarbības starp kuratoriem, māksliniekiem un citiem radošajiem cilvēkiem. Rudovska ir rakstījusi tādiem žurnāliem kā ArtForum, FlashArt, SelectionArts, Calvert, Guardian, Echo Gone Wrong u.c. Pēdējos gados viņa ir iesaistījusies jaunās mākslinieku un kuratoru paaudzes apmācībā un mentorēšanā Latvijas mākslas institūcijās.
Inga Lāce ir kuratore un pētniece, kura strādā gan ar lokāliem, gan starptautiskiem laikmetīgās mākslas projektiem. CAMP Centrālās un Austrumeiropas stipendiāte MoMA. Kopš 2012. gada ir kuratore Latvijas Laikmetīgajā mākslas centrā un kūrējusi 2019. gada Venēcijas biennāles Latvijas paviljonu (kopā ar Valentīnu Klimašausku). Bijusi arī Alied – Kijevas biennāles 2021 līdzkuratore (kā daļa no Austrumeiropas biennāles alianses) un līdzkuratore laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 7.-10. izdevumam (kopā ar Džonatanu Habibu Enkvistu 2017. gadā, un 2018.-2019. gadā kopā ar Anželsu Miraldu un Solvitu Kresi.)
Sarunu seriāla 21. februāra epizodē par mākslas kritiku sarunāsimies ar Santu Hiršu un Alisi Tīfentāli. Savukārt 7. martā ar mākslinieci Brendu Jansoni un starptautiski atzīto dizaineri Artūru Analtu pievērsīsimies mākslinieka profesijai.