Popkultūras vēsturē viņš paliks kā viens no talantīgākajiem, spilgtākajiem dziedātājiem un dziesmu autoriem. 80. gados Džordžs Maikls bija tikpat nozīmīgs un populārs kā citas MTV zelta laiku ikonas – Maikls Džeksons, Madonna un Prinss.
Džordžs Maikls rūpīgi sargāja savu privātumu, dzīvoja noslēgtu dzīvi un distancējās no prominenču sabiedrības. Pēdējos divos gadu desmitos viņa vārds galvenokārt bija saistīts ar skaļiem skandāliem (atkarība no narkotikām un seksa ar svešiniekiem Londonas parkos, auto avārijas utt.), tomēr mākslā Džordža Maikla statuss bija nesatricināms: viņš bija īsts popmūzikas aristokrāts un džentlmenis, kura daiļradē izpaudās smalka gaume un inteliģence. Viņa dziesmām – gan balādēm, gan deju hitiem – ir raksturīgs apbrīnojams melodiskums un romantiskums.
Džordža Maikla radošais mantojums nav neaptverami liels: trīs studijas albumi ar popgrupu Wham!, seši soloalbumi un dažas izlases. Džordžs Maikls, kurš miris Ziemassvētku dienā 53 gadu vecumā, neslēpa, ka pēdējos gados cietis no depresijas un viņu bieži pārņēmusi nespēja sacerēt dziesmas. Viņa pēdējais oriģināldziesmu albums Patience iznācis 2004. gadā.
Mūziķis ironiski uztvēra ziņas par to, ka daudzi kolēģi – tādi kā Eltons Džons un Bono – ļoti uztraucas par viņa fizisko un mentālo labsajūtu un gatavi sniegt palīdzību, ja tāda būs nepieciešama. Dziedātājs uzskatīja, ka citu žēlastība viņam nav īpaši vajadzīga. Džordža Maikla pēdējie koncerti izskanēja 2012. gadā, divus gadus vēlāk iznāca albums Symphonica, kura pamatā ir viņa pēdējā koncertprogramma, kas tika ierakstīta simfoniskā orķestra pavadījumā.