Vācu komponists un pianists Johanness Brāmss ir lielākais 19. gadsimta otrās puses skaņradis, kurš dzīvoja vienlaikus ar Vāgneru un Listu. Ap 1890. gadu tolaik 57 gadus vecais Brāmss bija nolēmis kompozīcijai likt punktu un "ļaut arodu pārņemt jaunajiem talantiem", tomēr, dzirdot Meiningenes galma orķestra klarnetista Riharda Mīlfelda spēli, komponists guva iedvesmu radīt vairākus izcilus opusus klarnetei, kuru skaitā ir arī Kvintets klarnetei un stīgu kvartetam siminorā, ko dzirdēsim 1. decembra koncertā.
Tāpat koncertā izskanēs pasaulslavenā igauņu komponista Arvo Perta Summa stīgu kvartetam, kas veidota viņa izveidotajā tintinnabuli kompozīcijas tehnikā (tās pamatā ir gan matemātiskās formulas, gan precīzi izstrādāta polifonija, gan, virspusēji skatoties, ļoti vienkārša harmoniskā valoda, kas balstīta diatonikā; no lat. tintinnabulum – liturģiskais zvaniņš). Skaņdarbs sākotnēji tika radīts kā kora darbs un vēlāk – 1991. gadā – ieguvis instrumentālu veidolu. Perts 1994. gadā ir teicis: "Darbā Summa esmu visstriktāk pieturējies savai kompozīcijas sistēmai, bet vienlaikus šis ir arī vismīklainākais manas daiļrades auglis."
Kšištofs Pendereckis bija apdāvināts, ietekmīgs, daudziem apbalvojumiem bagāts poļu komponists un aktīvs diriģents. Viņš saņēmis četras Grammy balvas, tai skaitā par kora mūziku. Pendereckis arī radījis mūziku vairākām Viljama Frīdkina, Stenlija Kubrika un Deivida Linča filmām. Komponējot Kvartetu klarnetei, vijolei, altam un čellam, Pendereckis iedvesmojies no Šūberta, Bēthovena, Šēnberga un Berga mūzikas.
Skaņdarbus ceturtdienas vakarā atskaņos talantīgo LNSO mūziķu izpildījumā.
Klarnetiste Anna Gāgane ir guvusi panākumus vairākos starptautiskos konkursos, citstarp 2010. gadā izcīnījusi Grand Prix Eduarda Medņa XII Starptautiskajā konkursā Jaunais klarnetists, 2015. gadā Starptautiskajā vasaras akadēmijā Vīnē saņēmusi Vīnes Jaunās skolas balvu un 2016. gadā ieguvusi II vietu un orķestra speciālbalvu Jurjānu Andreja VI Starptautiskajā koka pūšaminstrumentu konkursā. Lielās mūzikas balvas 2018 laureāte kategorijā Gada jaunais mākslinieks.
Sandis Šteinbergs ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra I vijoļu grupas koncertmeistars kopš 1994. gada. Kopš 2013. gada, pildot vieskoncertmeistara pienākumus, sadarbojas ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, Tamperes simfonisko orķestri un Norvēģijas ansambli Bit-20. Lielās mūzikas balvas divkārtējs laureāts: 2004. gadā – par spožu solo veikumu, savukārt 2012. gadā kategorijā Par izcilu darbu ansamblī.
Indulis Cintiņš ir LNSO I vijoļu grupas mūziķis kopš 2006. gada. Kopš 2012. gada piedalās Classical Concert Chamber Orchestra koncertos Eiropā. Dibinājis un vada stīgu kvartetu Fantastic Four, kas spēlē dažādu žanru mūziku (no klasikas līdz džezam).
Altists Pēteris Trasuns kopš 2018. gada ir LNSO altu grupas koncertmeistara vietnieks. Klavierkvarteta Quadra dalībnieks (ar ansambli nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019. gadā). 2018. gadā ieguvis JVLMA un LMT gada balvu jaunajam mūziķim. Daudzu latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumu dalībnieks.
Dace Zālīte-Zilberte ir LNSO čellu grupas mūziķe un LNSO čellu Dream Team dalībniece, vairāku starptautisku konkursu laureāte, Lielās mūzikas balvas 2012 nominante. Saņēmusi JVLMA un Swedbank balvu Gada jaunajam mūziķim 2011. Vairākkārt guvusi laurus JVLMA labākā studentu kameransambļa konkursā. Mūziķe aktīvi iesaistās arī dažādos kamermūzikas projektos.
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetveikalā www.bilesuparadize.lv/lv/event/120610
Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv.