VOKĀLSIMFONISKĀS MŪZIKAS KONCERTS ŠŪPULIS
Vērienīgajā vokāli simfoniskās mūzikas koncertā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00 par mūsu akadēmiskās mūzikas sākotni, turpinājumu, pārmantojamību, jaunradi un zināmā mērā arī par atdzimšanu ar sava zižļa palīdzību stāstīs teju visi aktīvie latviešu simfoniskā orķestru diriģenti - jaunie talanti, meistari, mācekļi un vecmeistari – Ainārs Rubiķis, Viestures Gailis, Atvars Lakstīgala, Aivis Greters, Jānis Liepiņš, Guntis Kuzma, Mārtiņš Ozoliņš, Andris Poga, Imants Resnis, Andris Vecumnieks un Aleksandrs Viļumanis.
Mākslinieciskais vadītājs Ainārs Rubiķis, režisore Rēzija Kalniņa, dramaturģe Dace Micāne Zālīte, māksliniece Sandra Strēle, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, skatuves iekārtojums Taunis Grūbe, gaismu mākslinieks Ainars Pastars, video stāstu veidotājs Jānis Ķeris, redaktors Orests Silabriedis, skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss.
Solisti: Inga Kalna (soprāns), Inga Šļubovska (soprāns), Viktorija Pakalniece (soprāns), Rihards Millers (baritons), Juris Jope (tenors), Reinis Zariņš (klavieres), Pēteris Endzelis (oboja)
Piedalās: Bungu un dūdu ansamblis Auļi, Sitamistrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris Latvija, Latvijas Radio koris.
Tiešraide: LTV1, LSM.lv un LR3.
Plašāka informācija ŠEIT.
VOKĀLO ANSAMBĻU MŪSDIENU MŪZIKAS KONCERTS SKAŅU PORTRETI
Koncerts skanēs Hanzas peronā plkst. 18.00 un 21.00. Būt māksliniekam dziedot ansamblī ir liela uzdrīkstēšanās, jo katrs ansambļa dziedātājs ir solists. Un aiz katra solista slēpjas personība. Personība, kuras daudzveidību ieraudzīt un atklāt ir viens no koncerta galvenajiem uzdevumiem. Atklāt patiesi nesavtīgu mīlestību pret mūziku, dziedāšanas prieku, cenšoties pietuvoties ikkatram no koncerta māksliniekiem, veidojot ļoti personīgu sarunu ar klausītāju.
Koncerta programmas kodolu veido latviešu ansambļu mūzikas zelta repertuārs, tai skaitā arī vairāki latviešu komponistu jaundarbi, latviešu tradicionālā mūzika un džezs.
No 4. līdz 6. jūlijam stundu pirms un pēc pasākumiem Hanzas peronā apskatāma izstāde LATVIJAS MŪZIKAS INSTRUMENTU BŪVES MEISTARI.
Tiešraide: LMT Viedtelevīzija lietotnē vai viedtelevizija.lv internetā
Plašāka informācija ŠEIT.
MAZĀKUMTAUTĪBU KOLEKTĪVU KONCERTS SAULES DZIESMU AUDEKLĀ
M. Čehova Rīgas krievu teātrī plkst. 19.00. Katra Latvijā dzīvojošā tauta veido mūsu spēku pasaules kontekstā. Katrai tautai raksturīgās tradīcijas ir kā pavediens saules audeklā, kurā gleznojam mūsu ziedošo zemi. Tikai pavedienā kā saiknē starp ikkatru no mums, parādībām un procesiem šodienā mēs spējam uzgleznot tādu Latvijas zemi, kuras īstais košums rodas tautu sadraudzībā.
Koncerta laikā dziesmu pavedienā radīsim dažādu tautu māksliniecisko kolektīvu sasaisti kā vienotu Latvijas kultūru ainavu. Lai uzplaukst viena liela un krāšņa glezna saules dziesmu audeklā!
Koncertā uzstāsies folkloras kopas, autentiskās dziedāšanas, tautas dziesmu, vokālie, folkloras un instrumentālie ansambļi, tautas deju kolektīvi un ansambļi, tautas instrumentu orķestris, kā arī koris un individuālās izpildītājas, pārstāvot slāvu, ukraiņu, krievu, poļu, baltkrievu, kazaku, bulgāru, ebreju, romu (čigānu), vācu un lietuviešu tautības.
Tiešraide: LTV.LV un LSM.lv
Plašāka informācija ŠEIT.
VOKĀLO ANSAMBĻU GARĪGĀS MŪZIKAS KONCERTS DIEVS. DABA. CILVĒKS.
Koncerts skanēs Rīgas Svētā Jāņa baznīcā plkst. 21.00. Dievs. Daba. Cilvēks. Mūžīgā trīsvienība, kas veido cilvēka dzīves pamatu, balstu un pasauluztveri. Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertā piedalīsies spožākās balsis no visiem novadiem un Rīgas.
Plašāka informācija ŠEIT.
Plašāka informācija par svētku norisēm, kā arī aktuāla informācija dalībniekiem un koncertu apmeklētājiem pieejama svētku mājaslapā www.dziesmusvetki.lv.