Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Trešdiena, 17. jūlijs
Aleksejs, Aleksis, Alekss

Valmierā atklāj mākslas objektu bērniem Rotaļu skatuve

Šajā vasarā Valmieras un Valmieras novada iedzīvotājus un viesus priecēs daudzveidīga kultūras programma. Līdztekus tai Valmieras pilsētvidē būs apskatāms arī unikāls mākslas objekts Rotaļu skatuve.

“Šī būs īpaša vasara Valmierā. Esam parūpējušies, lai māksla pilsētvidē kļūst vēl pieejamāka, rosina domāt un uzdot jautājumus un piedzīvot. Vienlaikus mēs saglabājam arī jau ierastās un iecienītās kultūras formas,” norāda Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītājs Toms Upners.

No jūlija līdz pat oktobrim ģimenes ar bērniem, Valmieras iedzīvotāji un viesi aicināti apskatīt unikālu Latvijā tapušu mākslas objektu Rotaļu skatuve. Mākslas objekta autore Linda Vigdorčika ir starptautiski atzīta laikmetīgās mākslas pārstāve un mākslas izglītības eksperte. Mākslinieces darbs aktualizē jautājumu par daudzveidīgu un radošu rotaļu vietu nozīmību bērnu attīstībā un laikmetīgās mākslas iespējām šādu vietu radīšanā.

"Rotaļu skatuves pamatā ir ideja un teorija par nepiesietajiem elementiem, ko pirms vairāk nekā 50 gadiem piedāvāja arhitekts Saimons Nikolsons. Viņš uzsvēra, ka radošums un iztēle ir kritiski svarīgas prasmes, kuras bērns var attīstīt, ja viņam tiek dota brīva vaļa veidot savu spēļu vidi un noteikumus, tādejādi radot bezgalīgas aktivitāšu kombinācijas un spēļu sižetus," skaidro projekta kuratore Renāte Lagzdiņa.

Mākslas objekts būs interaktīvs, aicinot bērniem to izspēlēt kopā ar draugiem, vecākiem un vecvecākiem. Objekta pamatā ir izturīga platforma, ko rotā virkne lielāku fiksētu konstrukciju, atspīdošs priekškars un interaktīvi elementi, kurus bērni var brīvi pārvietot. Priekškars un skatuves platforma kalpo kā atsauce uz mākslas telpā Kurtuve šobrīd mītošo Valmieras teātri un Rotaļu skatuvi kā vietu neierobežotam radošumam, kur ikviens bērns kļūst par savu aktivitāšu un iztēles dramaturgiem.

Rotaļu skatuve būs skatāma līdz 30. septembrim dienas gaišajā laikā.

4. augustā plkst. 12.00 Valmieras teātra festivāla norises laikā,  ikviens aicināts uz tikšanos ar projekta autoriem un diskusiju par to, ko nozīmē veidot pilsētu un kultūras saturu bērnu un ģimeņu auditorijām.

Otro gadu Strenčos, Valmieras novadā īpašu mākslas programmu sarūpējusi mākslinieku apvienība Orbīta. Vasaras garumā norisinās dažādi mākslas plenēri un meistarklases, kas mēneša izskaņā tiks papildināti ar Ciešanu un nāves valodas plenēru. Tajā gaidāma saruna ar mācītāju Andri Reiteru par līdzjūtības un mierinājuma vārdiem viņa profesionālajā praksē, kā arī mākslinieču Evas Vēveres un Lauras Prikules prezentācija Poētiskais romantisms.

No 24. augusta līdz 1. septembrim šajā norises vietā būs apskatāma meilārta (angliski mail art, tulkojumā – mākslas sūtījumu apmaiņa) izstāde, kurā iekļauti darbi no Tomasa Vandenberhes (Thomas Vandenberghe) darbnīcas Atgriezt sūtītājam, kā arī fotodarbnīcas atklāto sūtījumu apmaiņas laikā iesūtītie darbi.

Pieteikšanās plenēriem, rakstot uz e-pastu [email protected].

No 31. jūlija līdz 4. augustam Valmieras iedzīvotāji un viesi aicināti iepazīt fotoaparāta uzbūves principus un pieredzēt attēla rašanās brīnumu, ielūkojoties lielformāta Camera Obscura fotoaparāta iekšpusē. Laikmetīgās fotogrāfijas, mākslas un izglītības platformas ISSP veidotā vides instalācija Melnais kubs un to pavadošās radošās meistarklases ļauj iepazīt fotogrāfijas medija pamatprincipus gan lieliem, gan maziem interesentiem. Līdzās vides objektam Melnais kubs norisināsies analogās fotogrāfijas darbnīcas – adatacs kameras un cianotipijas nodarbības.

Savukārt 17. augustā Kurtuves ārtelpā īpašas izrādes sarūpējuši Rīgas cirka meistari. Dinamiskā cirka izrādē Felix &Philo skatītāji piedzīvos humora pilnu ceļojumu ar neticamiem akrobātikas elementiem. Tāpat papildu norisināsies Rīgas cirka skolas stacijas bērniem un ģimenēm.

No 9. līdz 13. augustam Valmierā norisināsies Latvijas Laikmetīgā mākslas centra Vasaras skola. Tā ir starptautiska, neakadēmiska izglītības programma jaunajiem un topošajiem māksliniekiem, mākslas un kultūras kritiķiem, kuratoriem un kultūras menedžeriem.

Tās mērķis ir sniegt iespēju jaunajiem profesionāļiem izzināt laikmetīgās mākslas procesus un kontekstu, iepazīstot aktuālās norises, veidojot kolektīvās radošās prakses.

Ar vasaras programmu var iepazīties sociālo tīklu kontos kurtuve.valmiera, kā arī jau drīzumā – laikmetīgās mākslas telpas Kurtuve tīmekļvietnē www.kurtuve.com.


 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja