Fragments no intervijas:
Pirms Apple produktiem redzamais, nu jau gluži par ikonu kļuvušais burts i ir jūsu ideja. Kā jūs pie tās nonācāt?
Pirmais no šiem produktiem bija iMac mājasdators. Tā koncepts bija ātra piekļuve internetam, kas līdz tam bija diezgan piņķerīgs un ilgs process. Tāpēc burts i man šķita tikai loģisks. Tā bija viena no pirmajām idejām, kas iešāvās prātā. Bet tajā laikā neviens nevarēja iedomāties, ka sekos vesela produktu līnija ar šādu konceptu. Nevienam, pat Stīvam, toreiz nenāca prātā, ka nākotnē tiks radīts iPad un citas lietas, kuras var vienkārši turēt rokās un pieslēgt internetam jebkurā vietā. Tas viss bija tāla nākotne. Tā ir bijusi viena no lietām, ko tu sākumā neapjaut, bet pēc tam, atskatoties atpakaļ, pie sevis nodomā: tas mums ir izdevies diezgan forši.
Bet Džobsam šī ideja sākumā diez ko nepatika.
Bija tā, ka Stīvs toreiz visiem dizaineriem paziņoja, ka mēs sāksim ražot mājas datorus. Tam bija jābūt kaut kam revolucionāram. Stīvam vienmēr visām detaļām bija jābūt pārdomātām līdz sīkumam, bet uz šo produktu tas attiecās jo īpaši, jo tas bija pirmais produkts pēc viņa atgriešanās Apple. Mēs toreiz bijām visas pasaules uzmanības lokā! Kad jaunais dators bija gatavs, Stīvs teica, ka tam ir vajadzīgs arī izcils nosaukumus. Viņš pats piedāvāja MacMan. Mēs par to gardi pasmējāmies, bet izrādījās, ka tas ir domāts nopietni. Lai gan viņš pats, uzdodot radīt šo nosaukumu, mums bija noteicis divas vadlīnijas, kam MacMan īsti neatbilda. Pirmkārt, nosaukums nedrīkstēja likt domāt, ka šis dators ir pārnēsājams, jo tas vienkārši maldinātu cilvēkus. Bet MacMan izklausījās pēc Walkman (Sony pārvietojamo kasešu atskaņotājs jeb pleijeris)! Otrkārt, nosaukumam bija jāvēsta, ka šis ir nopietns dators, nevis kaut kāda spēļmantiņa. Bet MacMan izklausījās arī pēc PacMan, kas tajā laikā bija ļoti populāra spēle. Mēs viņam piedāvājām piecus citus vārdus, tostarp iMac, bet viņam tie visi riebās. Nākamajā nedēļā atnācām ar vēl trīs variantiem, kuru vidū joprojām bija iMac. Šoreiz viņam tas vairs neriebās, bet nebija arī tā, ka patika. Pēc kāda laika es vienkārši dzirdēju, ka jauno datora modeli viņš citiem jau prezentē kā iMac. Un viss bija kārtībā.
Runājot par jauno iPhone 6, daži šo modeli ir nodēvējuši par lielāko Apple neveiksmi. Jūs noteikti internetā esat redzējis kādu no daudzajiem video, kur...
Cilvēki pārloka iPhone 6?
Jā.
Es vairs kompānijā nestrādāju un negribētu izklausīties pēc baigā Apple fana, bet pirmo reizi, kad ieraudzīju šo video, es pie sevis nodomāju: jūs taču jokojat? Pirmajā video, kas parādījās, ir skaidri redzams, ka tam puisim, kurš loka telefona, no lielās piepūles pat trīc rokas. (Segals ar samocītu sejas izteiksmi iztēlojas, ka loka telefonu.) Bet normālos apstākļos neviens savam telefonam neko tādu taču nedara. Ja telefonu vienkārši ieliek kabatā, tik liels spiediens nevar būt. Žurnāls Consumer Reports, kurš līdz šim pret Apple ir bijis diezgan nejauks, pēc visiem tiem video arī paziņoja, ka viņi pārbaudīšot iPhone 6. Es tajā brīdī pie sevis nodomāja: ārprāts, atkal jau viņi? Viņu rīcībā ir speciālas mašīnas, ar kurām var izmērīt spiedienu un citas lietas. Un viņi secināja, ka iPhone 6 šai ziņā ne ar ko neatšķiras no citiem telefoniem. Bet cilvēki turpina šo stāstu kultivēt, un tas ir smieklīgi. Tikpat labi es varētu paņemt TV pulti un pārlauzt to uz pusēm, bet normālos apstākļos to taču nedara.
Kad jūs šo video pirmo reizi redzējāt, pats arī pamēģinājāt locīt savu telefonu?
Jā. Es to nelocīju ļoti spēcīgi, bet man vienkārši gribējās zināt, kāda ir sajūta. Kad es to telefonu biju saspiedis jau daudz stiprāk, nekā parasti to darītu, pilnīgi nekāda kustība nebija jūtama. Vairāk es arī nemēģināju.
Visu interviju ar Kenu Segalu lasiet 28. novembra žurnālā Sestdiena!