Šeit sākas nazis, saka Krišjānis un atver vecas koka durvis, kas spelgonī piesalušas un prasa divkāršu piepūli. Atrast šo vietu, kas paslēpusies Gaujas Nacionālā parka biezoknī, nenākas viegli, pat nu jau tik pierastās auto navigācijas ierīces izrādās bezspēcīgas. Taču tieši šeit jaunais vīrietis ar sievu ir atradis savu miera ostu un teic, ka pilsētas dzīve nav radīta viņiem. Aiz aizsalušajām durvīm top naži, kurus plašāka publika pazīst ar zīmola Karl Walter Tools vārdu.
Kalēja necilā darbnīca iekārtojusies vecas saimniecības ēkas galā, kas atrodas vien pāris soļu atstatumā no mājas, kuru viņš pats savām rokām atjauno, cerot, ka jau drīz vien kaut daļu no tās varēs arī apdzīvot. Agrāk, lai apgūtu kādu arodu, bija jākļūst par zelli meistaram un jāpavada ilgs laiks, staigājot melnu muti, tagad teju visu var iemācīties internetā. Arī Krišjānis, dzīvojot līdzi laikam, nažu gatavošanu apguvis, skatoties video, taču vēlāk uzzinājis, ka kalēja saknes viņa dzimtā vijas jau paaudzēm. Tagad viņš teic, ka, pašam to nezinot, arodu ir pārmantojis.
Aiz vecajām koka durvīm paslēpusies vien pāris kvadrātmetru liela telpa ar darbarīkiem, kas ļauj metāla gabalus pārvērst glaunos virtuves karaļos. Krišjānis ar sērkociņu piešķiļ uguni paša gatavotai ēzei, telpa piepildās ar dobju skaņu, un ir skaidrs, ka darbs var sākties. Smēde, kas radīta no santehnikas caurulēm un ķieģeļiem, darbināma ar gāzi un šķiet esam ļoti primitīva, tāpēc rodas jautājums, cik tad droša tāda konstrukcija var būt. Taču saimnieks pārliecinoši saka, ka tā ir tikpat droša kā jebkurā virtuvē atrodamā gāzes plīts, uztraukumam neesot pamata.
Šī turklāt esot diezgan jauna: "Sākumā biju uzbūvējis smēdi, izmantojot jau tūkstošiem gadu senu metodi – trauku, kurā deg ogles, kas spēj metālu uzsildīt pietiekami, lai no tā varētu kaut ko pagatavot. Tā tas viss pamazām ir evolucionējis no ļoti primitīvas darbnīcas uz primitīvu, lai būtu ērtāk strādāt."
Blakus smēdei novietots trauks ar eļļu, kur līdz sārtumam sakarsētais metāls gūst savu rūdījumu. "Principā rūdīšanai var izmantot gan eļļu, gan ūdeni, taču ūdens ir nežēlīgs un lielāko daļu tēraudu tas vienkārši saplēš," paskaidro Krišjānis. Lai gan procesā iesaistīta augsta temperatūra, pati darbnīca netiek apsildīta, tāpēc ziemā šeit var pat saskatīt savu elpu. Šī iemesla dēļ te notiekot vien melnie darbi – kalšana un rūdīšana. "Slīpēšanas un rokturu gatavošanas process pārcelts uz otru darbnīcu, kas iekārtota vienā no remontējamās mājas istabām," pastāsta Krišjānis un dodas turp.