IT drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv vadītāja Baiba Kaškina Dienai norādīja, ka pēdējā laikā pasaulē arvien biežāk tiek uzbrukts tieši Android un iOS viedtālruņiem un planšetdatoriem. Viens no populārākajiem veidiem, kā iegūt lietotāja datus, ir izmantot jau ierastos vīrusus, kā arī aplikācijas, kuras pieprasa pārlieku plašu informāciju un ievāc dažādus lietotāja personīgos datus. Lai riskus novērstu, eksperte iesaka lietotājiem, kas savas viedās ierīces izmanto, lai veiktu bankas maksājumus vai piekļūtu svarīgai informācijai, arī tālrunī un planšetdatorā izmantot antivīrusu programmas. «Var sākt ar bezmaksas antivīrusiem un tad jau pēc vajadzības skatīties, vai nevajag arī nopietnāku aizsardzību,» minēja B. Kaškina.
Digitālās drošības alianses eksperti arī norāda, ka bieži vien datu zādzībās un kontu uzlaušanā ir vainīgi paši lietotāji, kuri nevērīgi izturas pret savām parolēm, dodot tās citiem vai uzķeroties uz dažādiem viltus piedāvājumiem.
«Banka nekad nesūtīs e-pastu ar tekstu «dārgais draugs, es gribu pārliecināties, ka tu zini savas paroles»,» aicinot «neuzķerties» uz šāda veida sūtījumiem, uzsvēra arī Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.
Draugiem.lv aptaujā par attieksmi pret datu drošību noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk baidās pazaudēt savu mobilo tālruni - 31%, vēl 22% - datorā esošos foto, 15% paroli vai kodu karti internetbankai, bet 13% dokumentus darba datorā.