Reklāmā pēc tam, kad māte ar meitu mežā pamana ērci, seko mātes uzmundrinošie vārdi, ka viņas ir potētas, un turpinājumā abas priecīgas skrien tālāk mežā spēlēties ar ērci, kura reklāmā pārvērtusies par lielu spilvenu. Reklāmas kadros sieviete ar meiteni ne tikai sēž uz šī ērces formas spilvena, bet arī ņem to rokās un nes sev līdzi. Lai gan vakcīnas tiešām lielā daļā gadījumu pasargā no saslimšanas ar ērču encefalītu, ērces ņemt rokās vienalga nedrīkst, jo tādā veidā var inficēties ar laimaboreliozi. Inficēties cilvēks var, arī vienkārši saspiežot ērci rokās, jo tādā veidā no tās var izdalīties borēlijas, kas savukārt var iekļūt cilvēka asinīs caur dažādām mikrotraumām ādā, skaidro Veselības centra 4 Vakcinācijas dienesta vadītāja Una Fjodorova. Un tādā gadījumā vakcinācija pret ērču encefalītu nepalīdzēs. Piemēram, pērn laimaborelioze konstatēta 454 cilvēkiem, no kuriem 41 bijis bērns, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Lai gan statistika rāda, ka saslimstība ar laimaboreliozi katru gadu samazinās, tomēr ne visi slimības gadījumi tiek reģistrēti SPKC, jo dažreiz informāciju ģimenes ārsti tālāk nenodod, Dienai atzīmēja stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs galvenā ārste profesore Baiba Rozentāle.
Vienīgais veids, kā pasargāt sevi no saslimšanas ar laimaboreliozi, ir īstenot dažādus piesardzības pasākumus, piemēram, atbilstoši ģērbties un neaiztikt ērci kailām rokām. Tāpat piesūkšanās gadījumā tā pareizi jānoņem. Savukārt, ja ērce ir aiztikta vai tā bijusi piesūkusies, rūpīgi jāseko līdzi, vai uz ādas neparādās sarkans apsārtums, vai divu nedēļu laikā nav novērotas galvassāpes un paaugstināta temperatūra. Šādas pazīmes var liecināt par inficēšanos. Šādā gadījumā jādodas pie ģimenes ārsta, kurš nosūtīs uz analīzēm, paskaidroja U. Fjodorova.
B. Rozentāle uzskata, ka kopumā cilvēki ir labi informēti par pasākumiem, kā sevi pasargāt no ērču pārnēsātajām slimībām, tomēr šāda veida reklāmas rada nepareizu priekšstatu. Arī Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane Dienai sacīja, ka pareizi būtu reklāmā norādīt, ka vakcīna nepasargā no laimaboreliozes. Īpaši svarīgi tas ir tāpēc, ka borēlijas ērces pārnēsā aptuveni 30% gadījumu, liecina ērču izpētes rezultāti.