Pats lieliskā formā
Par Fadejevu nekas nebija dzirdams teju četrus gadus. It kā Amerikā, it kā strādā - pat savulaik viņam tuvu stāvoši ļaudis balstījās uz minējumiem. «Biju pieņēmis Amerikas izaicinājumu un negribēju atklāti neko stāstīt,» allaž atklātais un komunikablais Fadejevs bija kļuvis sev neraksturīgi noslēpumains. Toties tagad Rīgā atkal ir sastopams «vecais, labais» Fadejevs, no kura strāvo Duracell bateriju enerģija. Uz aci nepateiksi, ka jau ilgāku laiku viņš ir projām no profesionālā sporta. Vizuāli izskatās lieliskā kondīcijā. «Astoņi kilogrami gan nākuši klāt, toties redz kas man par presīti!» zem T krekla patiešām redzamas muskuļu rievas. «Nu pasaki, kas es būtu par fiziskās sagatavotības treneri, ja staigātu ar apaļu puncīti un neko nevarētu izdarīt? Tāpēc visu laiku cenšos uzturēt sevi kondīcijā. Visus vingrinājumus cenšos izpildīt kopā ar savā aizgādībā paņemto jauno atlētu.»
Ārstējis Kobe Braientu
Amerikā paralēli mācībām Aigars praksē izgājis 200 darba stundas. Viņa novirziens ir palīdzēt atlētiem pēc savainojumiem rehabilitācijas procesā. Klientu vidū bijusi arī NBA megazvaigzne basketbolists Kobe Braients. «Ar viņu bija interesanti. Man strikti pateica, ko es drīkstu darīt un ko ne. Vajadzēja palīdzēt Kobem atgūties pēc ceļgala traumas. Tas notika pa pusei slepeni, jo nedrīkstēju reklamēties, ka ar viņu sadarbojos. Braients gan bija ļoti vienkāršs, bez zvaigžņu slimības simptomiem.» Aigars skaidro, ka viņa metode esot sāpīga, bet efektīva. «Ļoti daudz laika esmu veltījis, lai iepazītu sprinterus, kuri ir ļoti traumatiski. Piemēram, slavenajā Džona Smita treniņu grupā Amerikā, kur sapulcināti arī Karību valstu labākie sprinteri, 80 procenti skrējēju ir ar savainojumiem. Parasti veidojas ķēdes reakcija, ja kāda muskuļu grupa nav pienācīgi nostiprināta, citai ķermeņa daļai sanāk pārāk liela slodze.»
Līdz 10. augustam Fadejevam turpināsies sadarbība ar četriem vieglatlētiem, kuri gatavojas pasaules čempionātam Korejas pilsētā Tegu. «Viņi paši mani sameklēja. Biju vienam palīdzējis, viņš iedeva rekomendāciju.» Kopumā Tegu skrejceliņā iziešot seši atlēti, kurus aprūpējis Fadejevs. «Pārsvarā ārstēju ar rokām, bet varu izdarīt arī injekcijas.»
Programma hokejistiem
Pēdējos mēnešus Aigars gan sācis sevi apliecināt citā ampluā. Vasarā viņš sezonai gatavo jaunos hokejistus. Kāpēc ne soļotājus vai maratonistus? «Zini, cikliskie sporta veidi, kā soļošana, skriešana, slēpošana vai riteņbraukšana, mani patlaban neinteresē. Laikam pārāk ilgu laiku es pats esmu bijis tajā katlā iekšā, gribas pamēģināt kaut ko jaunu. Iesākumā pievērsos sprinteriem, bet tagad sezonai gatavoju hokejistus. Esmu izstrādājis pats savu metodiku. Tehniskās lietas, kā slidošana, nūjas pārvaldīšana vai metiens, nav manā kompetencē. Man ir jāpanāk, lai pēc vasaras darba spēlētājs būtu gatavs ar pilnu atdevi laukumā darboties visas 60 minūtes. Vēroju hokejistus uz laukuma, līdz sapratu, kādi vingrinājumi viņiem būtu noderīgi. Hokeja laukumā jābūt ātram, agresīvam un arī izturīgam. Uz šo īpašību nostiprināšanu arī esmu izveidojis treniņu programmu.»
Pirmais Fadejeva lolojums bija septiņpadsmit gadu vecais aizsargs Kristaps Bazevičs, kurš gatavojās spēlēšanai Ziemeļamerikas junioru līgā. Uzbrucējs Ģirts Jansons pēc Fadejeva treniņiem esot uzņemts Liepājas metalurgā. Pašreizējā audzēkņa Mikusa Sprinovska mērķis ir izcīnīt vietu HK Rīga sastāvā. «Strādāju tikai individuāli viens uz vienu, jo uzskatu, ka citādi nevar panākt vēlamo rezultātu. Izpētu atlētu bioķīmiju, lai zinātu, kas «lācītim vēderā». Kad ir zināms laktātu līmenis un visi citi analīžu rezultāti, tad var piekoriģēt, cik lielas slodzes viņš ir gatavs izturēt.» Strādāšana sporta spēļu komandā pagaidām neesot Aigara vilinājums. Tad rezultāts nebūšot tik kvalitatīvs.
Kāpēc ne Capitals?
Cik augstu tad Fadejevs grib tikt - soļošanā pēc 1996. gadā Atlantā izcīnītās sestās vietas nākamajā olimpiādē Sidnejā bija sudrabs? «Fizioterapeits Capitals vai Rangers komandās - tas nudien nebūtu slikti,» patiešām augstu mērķē Fadejevs. Pagaidām viņš savu nākotni saskata Latvijā. «Dēls Ralfs man ir brīvdomātājs, kā mamma, un sports viņu neaizrauj. Tomēr puikam būs jau 12 gadu, un viņš sāks mācības 5. klasē. Pienācis laiks kaut kur nobazēties.»