Daži avoti ziņo, ka trīs uzbrucēji, kas runājuši perfektā franču valodā, ar ieroci piedraudējuši kādai žurnālistei, kas bijusi spiesta atvērt durvis. Redakcijā viņi meklējuši konkrētus žurnālistus un karikatūristus, ko nogalināt, un saukuši, ka atriebjas par pravieti Muhamedu. Pēc šaušanas redakcijā viņi apšaudīja policijas automašīnu, aukstasinīgi nogalinot vienu no policistiem, kurš mēģināja aizbēgt. Paši uzbrucēji aizbēga automašīnā, ko vēlāk pameta.
Francijas prezidents paziņoja, ka uzbrukums «nepārprotami ir terora akts», un piebilda, ka pēdējās nedēļās novērsti vairāki plānoti terora akti. Francijas premjerministrs Manuels Valss teica, ka «Francijas sirds ir salauzta, ikviens Francijas pilsonis ir šausmu pārņemts». Līdzjutību Francijai un gatavību palīdzēt izteikuši daudzu pasaules valstu līderi. Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī teica: «Tas ir uzbrukums mūsu demokrātijai, mums tā ir jāaizstāv!» vēsta AFP.
Francija nekavējoties paaugstināja drošības apdraudējuma trauksmes līmeni uz visaugstāko pakāpi, pastiprinot apsardzi reliģiskajās celtnēs, veikalos, mediju birojos un sabiedriskajā transportā.
Žurnāla Charlie Hebdo darbinieki vairākkārt saņēma draudus par pravieša Muhameda attēlošanu karikatūrās. Tas gan bijis nesaudzīgs, arī kariķējot citas reliģijas.
2011. gada novembrī pēc tam, kad uz žurnāla vāka tika izvietota karikatūra, kurā attēlots pravietis Muhameds, redakcijai tika uzbrukts ar degbumbām.
Pēc trešdienas uzbrukuma Parīzē drošības pasākumi tika pastiprināti arī Dānijā laikrakstā Jyllands-Posten, kurš 2005. gadā publicēja karikatūras ar pravieti Muhamedu, ko islāmisti izmantoja kampaņā naida uzkurināšanai musulmaņu valstīs pasaulē.