Juris Pūce
Uzņēmēji nepareizi interpretē EM izsniegto atļauju jēgu. Šīs ir atļaujas par energojaudu plānošanu, nevis atļaujas kaut ko būvēt. Var teikt, ka komersanti šādi ir pieteikuši savu ieceri, taču nekādas tiesiskas sekas šī atļauja nerada. Šobrīd top Ministru kabineta noteikumu projekts, kas reglamentēs izpētes un būvniecības darbu veikšanu jūrā. Šie noteikumi ir sarežģītā saskaņošanas procesā, tāpēc to pieņemšanu es neprognozētu ātrāk kā oktobrī, novembrī. Cik zinu, tiesvedība ne no viena komersanta, kam agrāk izsniegta minētā plānošanas atļauja, šobrīd nav uzsākta.
Ardis Markss
eForma vadītājs, LU pasniedzējs
Pāvilosta ir manas otrās mājas, tāpēc mani uztrauc, ka šis projekts varētu degradēt apkārtējo vidi. Pieļauju, ka tam aizmugurē ir dāņu kompānija - jau līdz šim bijusi darīšana ar līdzīgām situācijām un redzu trīs soļus uz priekšu, kā tas notiek. Ir kompānija, kurai ir konkrēts biznesa plāns un nepieciešamība savus ventilatorus pārdot. Viennozīmīgi, - Latvijā projektam nepieciešamais pusmiljards šobrīd kabatā nevienam nestāv.
Kāds labums Pāvilostai un tās iedzīvotājiem no šīs kompānijas? Pāvilostā ir attīstīta jahtu osta, bet, ja paskatāmies projekta plānos, tad tie piedāvā uzcelt turbīnu žogu tieši Pāvilostas ostas mutes priekšā. Šeit taču vasarā ienāk jahtas no visas Eiropas! Tas, ko iedzīvotāji var likt kā pretargumentu, pirmkārt, ir kultūrvēsturiskais aspekts, otrkārt, lielās Eiropas fondu naudas, kas ieguldītas tūrisma nozares attīstībai un zvejniecībai. Protams, ir svarīgs vides novērtējums, piemēram, iespējamie traucējumi putnu migrācijai, bet būtu absurdi, ja netiktu ņemts vērā šeit dzīvojošo cilvēku viedoklis. Tāpēc mēs šodien bijām diezgan naidīgi.