Viņš atzina, ka pilotprojekts jau 10. Saeimas vēlēšanās vairākos iecirkņos parādījis šādas sistēmas ieguvumus ne tikai laika, bet arī drošības ziņā. Pēc aptuveniem aprēķiniem, šāda metode palīdzētu saīsināt plusu un mīnusu apkopošanas laiku vidēji pat piecas reizes.
Elektroniskā balsu skaitīšana 2. oktobrī notikušajās Saeimas vēlēšanās tika izmēģināta piecos iecirkņos - trijos Rīgā un divos Valkā. Vēl pilnīgākai šīs sistēmas praktiskai izvērtēšanai to izmantos arī 18. decembrī gaidāmajās atkārtotajās pašvaldību vēlēšanās Rojā un Mērsragā.
Taču pēc tam, rūpīgi izanalizējot visus ieguvumus un programmas vājās vietas, paredzēts, ka šādu balsu skaitīšanas metodi varētu izmantot visā Latvijas teritorijā jau 2013. gadā.
Līdz šim jau izmēģinātā versija paredz iespēju vēlēšanu komisijai visas ar plusiem vai svītrojumiem grozītās vēlēšanu zīmes skenēt, apstrādāt datorprogrammā un par katru deputātu kandidātu sarakstu iegūt jau automātiski sakārtotus datus - informāciju par plusiem, svītrojumiem un kopējo punktu skaitu attiecībā uz katru kandidātu.
Gan CVK šefs, gan uzņēmuma SOAAR projektu vadītājs Renārs Kadžulis apliecināja, ka šādai balsu skaitīšanai nebūs nepieciešami lieli izdevumi - katrā iecirknī būs nepieciešams dators, skeneris un arī projektors, lai procesam varētu sekot līdzi arī pārējie komisijas locekļi un novērotāji. Savukārt cilvēkam, kurš strādās ar vēlēšanu zīmēm, būs nepieciešamas tikai ikdienas iemaņas darbā ar datoru.
A. Cimdars pastāstīja, ka decembrī Rojas un Mērsraga pašvaldību vēlēšanās iecerēts šo programmu vēl paplašināt - iecerēts skenēt visas par derīgajām atzītās zīmes un elektroniski tās sašķirot pēc sarakstiem.