Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) mierina, ka «banku attieksme pret klientiem, kuri saņēmuši aizdevumus un kuru uzņēmējdarbību varētu ietekmēt Krievijas pretsankcijas, būs pietiekami elastīga». Asociācija arī apgalvo, ka «šobrīd nav pamata atsevišķu sabiedrisko organizāciju publiski paustajām bažām, ka sankciju dēļ tiek nekavējoties atsavināts nodrošinājums».
Jāatgādina, ka, piemēram, asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš biznesa portālam Nozare.lv norādījis - līdz ar Krievijas un Eiropas valstu ekonomisko attiecību saasināšanos kravu pārvadātājiem galvenā problēma ir tā, ka «automašīnas ņemtas līzingā un, ja automašīnas stāvēs dīkā, bankas vienkārši tās atņems».
LKA pārstāve Baiba Melnace Dienai skaidro, ka patlaban gan nav noslēgta oficiāla banku - LKA biedru - vienošanās par rīcību attiecībā uz Krievijas embargo skartajiem Latvijas uzņēmumiem, jo «katrs bankas un klienta sadarbības gadījums ir individuāls, katrā gadījumā ir savs konkrētais līgums, savi nosacījumi».
Tomēr, kā norāda B. Melnace, LKA vēlas uzsvērt, ka «bankas pretēji dažu nozaru pārstāvju izteikumiem nevienam uzņēmumam neatņem ne līzingā, ne ar kredīta palīdzību iegādātos īpašumus, tikai izdzirdot par to, ka šī uzņēmuma darbību varētu ietekmēt Krievijas embargo, kura rezultātā uzņēmuma finansiālā situācija varētu pasliktināties. Jāsaprot, ka bankām pat nevajag, piemēram, ne automašīnu, ne lauksaimniecības kombainu, ne govi. Bankām ir svarīgi, lai kredītņēmējs turpina veikt maksājumus - kaut vai pēc kredītbrīvdienām, kaut vai vienojoties ar banku par maksājumu nosacījumu izmaiņām».
LKA pārstāve arī aicina ņemt vērā, ka «aplams ir sabiedrībā valdošais priekšstats - banka atnāk un uzņēmumam atņem, piemēram, līzingā esošo automašīnu, tikai tāpēc, ka nokavēts viens maksājuma termiņš. Īpašuma atsavināšana parasti ir ilga procesa rezultāts un visbiežāk notiek, tikai pamatojoties uz tiesas lēmumu».
«Bankas ir gatavas pārskatīt termiņus un atmaksas nosacījumus un meklēt savstarpēji izdevīgas sadarbības iespējas,» sola LKA un mudina uzņēmumus, ja nepieciešams, vērsties pie savas bankas un «kopīgi rast risinājumu».