«Nobela prēmijas laureātu dzejnieku Josifu Brodski un leģendāro mākslas personību Mihailu Barišņikovu saistīja cieša draudzība, kas ilga 22 gadus līdz pat Brodska nāvei 1996. gadā. Abi atkal satiksies uz skatuves režisora Alvja Hermaņa iestudējumā. Šajā īpašajā teatrālajā piedzīvojumā Barišņikovs interpretēs Brodska dzeju. Hermanis un Barišņikovs aizvedīs skatītājus iedomātā pasaulē, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Dzejai skanot dzejnieka dzimtajā valodā, iestudējums Brodskis/Barišņikovs ar tekstu un kustību atklās dzejnieka daudzpusīgo garīgo pasauli, kas piepildīta ar dziļu jēgu un patiesām emocijām,» vēsta teātra pārstāve Daiga Bināne un piebilst, ka izrādes notiks krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.
Par gaidāmo projektu raksta arī The New York Times, atgādinot, ka Rīga ir pilsēta, kurā M. Barišņikovs ir dzimis. Publikācija vēsta, ka M. Barišņikovs un J. Brodskis pirmoreiz sastapušies 1974. gadā, kad dzejnieks pēc izraidīšanas no PSRS bija nonācis Amerikas Savienotajās Valstīs. Iestudējuma ideja pieder Alvim Hermanim, izrāde nebūšot biogrāfiska, bet fokusēsies uz Brodska dzeju, M. Barišņikovs klāstījis telefonintervijā, arī pastāstot, ka darbs ar režisoru pie teksta interpretācijas notiekot skaipā, kas aktierim esot jauna pieredze. Turnejā pa ASV izrāde dosies 2016. gadā. Šī nav vienīgā monoizrāde, kurā šogad spēlēs M. Barišņikovs, - The New York Times atgādina, ka M. Barišņikovam plānota arī sadarbība ar režisoru Robertu Vilsonu, veidojot monoizrādi Vēstule cilvēkam pēc Vaclava Ņižinska dienasgrāmatu motīviem. Šo izrādi varēs redzēt Spoleto festivāla apmeklētāji no 8. līdz 12. jūlijam. Ar Robertu Vilsonu M. Barišņikovs sadarbojies arī iepriekš, piedaloties viņa iestudētajā Daniila Harmsa Vecenē.
Savukārt jau no 16. maija līdz 5. jūlijam kim? Laikmetīgās mākslas centrs Mākslas muzejā Rīgas birža rīko Mihaila Barišņikova kolekcijas izstādi Māksla man līdzās. Daži darbi kolekcijā nonākuši kā īpašs veltījums vai dāvinājums tās veidotājam, tomēr lielāko daļu viņš ieguvis, daudzu gadu gaitā iegādājoties estētiski saistošus darbus. Kolekcijā būs pārstāvēts gan reālisms, gan impresionisms, gan arī vēlākie virzieni, piemēram, sirreālisms, sola izstādes rīkotāji.