Meja lūdz laiku
Pēc stāšanās amatā T. Meja saņēmusi telefoniskus apsveikumus no citu valstu vadītājiem, arī Vācijas kancleres Angelas Merkeles, kas jauno Lielbritānijas premjeri uzaicinājusi apmeklēt Vāciju, un Francijas prezidenta Fransuā Olanda, kurš aicinājis viņu iespējami drīz sākt sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES.
T. Meja, kam būs jāpaziņo par britu vēlmi izstāties no ES, tādējādi iedarbinot Lisabonas līguma 50. pantu un uzsākot procedūru valsts aiziešanai no savienības, Vācijas un Francijas līderiem sacījusi, ka nevēlas neko sasteigt. «Visās telefonsarunās premjerministre uzsvēra savu apņemšanos izpildīt Lielbritānijas iedzīvotāju vēlmi pamest Eiropas Savienību,» paziņojusi viņas pārstāve. «Premjere paskaidroja, ka mums būs nepieciešams laiks, lai sagatavotos šīm sarunām, un pauda cerību, ka tās tiks aizvadītas konstruktīvā un pozitīvā gaisotnē.»
Pēc stāšanās amatā T. Meja pie savas valdības galda likusi novietot vēl vienu krēslu, kas paredzēts par Lielbritānijas izstāšanos no ES atbildīgajam ministram. Šim postenim ticis izraudzīts eiroskeptiskais Deivids Deiviss, kurš savulaik nepilnu gadu bija Konservatīvās partijas vadītājs. Viņš ir izteicies, ka ES līderi, baidoties zaudēt nozīmīgu eksporta partneri, būšot spiesti parakstīt brīvās tirdzniecības līgumu ar Lielbritāniju.
Svarīgajā finanšu ministra krēslā sēdīsies līdzšinējais ārlietu ministrs Filips Hemonds, kurš ceturtdien paziņoja, ka darīs visu, lai nodrošinātu Lielbritānijai pieeju ES vienotajam tirgum arī pēc aiziešanas no bloka.
Lai Dievs pārveido viņu!
Vieta T. Mejas valdībā neatradās līdzšinējam tieslietu ministram Maiklam Govam, kurš bija galvenais B. Džonsona sabiedrotais kampaņā, kas mudināja balsot par izstāšanos no ES.
Pēc D. Kemerona demisijas M. Govs daudzus pārsteidza, paziņojot, ka kandidēs uz Konservatīvās partijas vadītāja un automātiski arī premjera amatu. Tas faktiski bija dūriens mugurā B. Džonsonam, kurš bija spiests izstāties no cīņas. Tādēļ apstiprināšana ārlietu ministra amatā B. Džonsonam būs kā balzams uz brūcēm.
T. Mejas izvēle samulsinājusi starptautisko sabiedrību, jo B. Džonsons agrāk ir nācis klajā ar neveikliem un provokatīviem izteikumiem par ārvalstu līderiem.
Nesen viņš paziņoja, ka ASV prezidentam B. Obamam, kura tēvs bija no Kenijas, esot «iedzimta nepatika» pret Lielbritāniju. 2007. gadā, komentējot bijušās ASV valsts sekretāres un Demokrātu partijas kandidātes ASV prezidenta vēlēšanās Hilarijas Klintones izskatu, B. Džonsons rakstīja, ka viņa «izskatījās kā sadistiska trakonama māsiņa». Maijā viņš laimēja konkursā, kurā bija jāiesniedz rupjš dzejolis par Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, ko viņš nodēvēja par «masturbētāju».
Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero paziņojis, ka T. Meja ārlietu ministra amatā apstiprinājusi meli, kas esot piespiests pie sienas. «Lai Dievs palīdz un pārveido viņu!» B. Džonsona nonākšanu jaunajā amatā komentējis Turcijas premjerministrs Binali Jildirims.