Neviens, kas šo pagodinājumu ir saņēmis, nevar iedomāties, ka ir kādā veidā to pelnījis, saņemot titulu, teica J. Cālītis. «Šo pagodinājumu saņemu ar apziņu, ka tas netiek nozīmēts man, jo cilvēki, kas ir balsojuši, ir balsojuši par kaut ko, kas viņiem ir svarīgs. Kaut ko, kas ir svarīgs mums Latvijā, Eiropā,» pauda laureāts. J. Cālītis atgādināja, ka «mēs visi dzīvojam uz vienas zemeslodes, un beigās visiem būs jāatrod veids, kā būt draugiem». Runājot par J. Cālīti, viņa atbalstītāji uzsvēruši, ka viņa cilvēkmīlestība ir neizmērojama, tāpat izcelta saskaņa starp viņa vārdiem un darbiem.
Atklājot svinīgo ceremoniju, Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš uzsvēra, ka Latvijai šis gads Eiropā bijis īpašs - veiksmīgi aizvadīta prezidentūra Eiropas Savienībā, tas bijis arī Latvijas pieaugšanas un pilngadības gads. «Tas bija apliecinājums tam, ka mēs varam,» teica A. Gobiņš. Tomēr Latviju ar Eiropu saista arī cilvēki, kuri valsts vārdu nes ārpus tās robežām.
Kopumā šogad tika saņemti pieteikumi par 29 personām, tajā skaitā dziedātāja Aminata, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, bijusī Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā Ilze Juhansone, operdziedātāja Inese Galante, kā arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība). Tituls Latvijā tiek piešķirts jau 18 gadu, to saņem cilvēks, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanā Latvijā.