Šāds paņēmiens Krievijā tika izmantots jau deviņdesmitajos gados hiperinflācijas laikos. Tolaik nacionālās valūtas vērtības straujas samazināšanās dēļ bija problemātiski norādīt cenas rubļos.
Newsru.com ziņo, ka cenas norādīt ārzemju valūtās sākuši arī vairāki internetveikali Krievijā.
Tāpat cenas dolāros sākuši norādīt ārzemju auto tirgotāji. Piemēram, ķīniešu autoražošanas koncerna JAC mājaslapā internetā, kas paredzēts Krievijas tirgum, norādīts, ka automašīnu cenas ir izteiktas ASV dolāros pēc Krievijas Centrālās bankas kursa samaksas veikšanas dienā.
Pagājušajā nedēļā notika rekordliela rubļa vērtības un naftas cenu krišana. Pēc Krievijas Centrālās bankas noteiktā kursa piektdien eiro maksāja vairāk par 72 rubļiem, dolārs - 58 rubļus.
Krievijas valdības vadītājs Dmitrijs Medvedevs, uzrunājot Krievijas iedzīvotājus televīzijas raidījumos nedēļas nogalē, ieteica viņiem «saņemties pacietību, pārciest šo smago laikaposmu un skatīties nākotnē». Viņš arī atgādināja par «līdzīgu situāciju 2008. un 2009. gadā», kad rubļa vērtības straujas krišanās dēļ ļoti daudzi cilvēki konvertēja savus ietaupījumus citās valūtās, zaudējot daudz naudas, kad rubļa vērtība pēc tam cēlās.
Laikraksts The Wall Street Journal raksta, ka rubļa vērtības krišanās dēļ pamatīgi cieš Krievijas tūrisma bizness. Biļešu pasūtīšana braucieniem uz ārzemēm jau samazinājusies uz pusi.