Viņš arī uzsvēra, ka ZZS premjera kandidāta Aivara Lemberga iespējās ir vienā naktī pārtraukt šīs valdības darbu un viņa politiskā ietekme ir ievērojami pieaugusi. Tālāko dienu notikumi apstiprināja abas šīs tēzes.
V. Dombrovskis, kurš jau drīz pēc vēlēšanām bija iesaistījis VL-TB/LNNK valdības deklarācijas sagatavošanā un televīzijas kameru priekšā pagājušajā nedēļā paziņojis, ka nacionālā apvienība būs valdībā, pirmdien visai bezpalīdzīgi atzina, ka Sabiedrība citai politikai ir izmantojusi savas veto tiesības apvienībā Vienotība un tāpēc VL-TB/LNNK tomēr nebūs koalīcijā. A. Štokenbergs bija atskārtis, ka VL-TB/LNNK vairs nav tā partija, kura ir tagad valdībā, jo lielākā pārstāvniecība jaunajā frakcijā būs Visu Latvijai!. Tās pārstāvju tieksme uzsvērt nacionālos jautājumus neesot īsti vietā un laikā, jo jārisina sociāli ekonomiskie jautājumi, preses konferencē teica A. Štokenbergs.
Piektdien, kad premjers ar topošajiem koalīcijas partneriem izvērtēja ar valdības veidošanu saistītos jautājumus, SCP pārstāvji nemaz nebija atnākuši uz sarunu, ļaujot V. Dombrovskim piedzīvot šīs neveiklās situācijas. Koleģiāli būtu bijis laikus informēt valdības veidotāju par šādu iespēju, par ko kuluāros runāja jau iepriekš, kā iemeslus minot arī signālus no Rīgas pils un ārvalstu sabiedrotajiem. Arī TB/LNNK līderim Robertam Zīlem esot bijusi nojauta, ka tik labi, kā izskatījās, tas nebeigsies. Taču tas, ka valdības veidotājam V. Dombrovskim nav atbalsta paša pārstāvētajā apvienībā, kurā katrs var izmantot savas veto tiesības, un ka viņa viedoklim neuzticas paša kolēģi, varot nākt par sliktu ne tikai koalīcijai, bet arī valstij, kurai ļoti būtu vajadzīga stabila valdība. «Dombrovskis bija kampaņas līderis, taču tagad viņam valdības veidošanā nav nekādas teikšanas un ir jāpielāgojas mazākumam, kurš negrib, un tas ir bīstami valstij,» uzskata R. Zīle. Viņaprāt, ja V. Dombrovskim būtu teikšana valdības veidošanā, tad to veidotu trīs politiskie spēki, par ko liecinot V. Dombrovska iepriekš teiktais. Vienotības frakcijā, kurā būs 33 deputāti, seši pārstāvēs SCP.
No A. Štokenberga vadītās SCP Saeimā ievēlēts arī Dzintars Ābiķis, kurš tāpat kā Vienotības pārstāvji Ģirts Valdis Kristovskis, Kārlis Šadurskis un vēl vairāki viņu kolēģi ik gadu 16. martā ir devušies uz Lestenes Brāļu kapiem godināt kritušo piemiņu, ko darījusi arī Visu Latvijai! Dz. Ābiķis Dienai pieļāva, ka atsevišķu Visu Latvijai! biedru izteikumi sociālajos tīklos, iespējams, ir bijuši bezatbildīgi, taču šajā politiskajā situācijā bija jācenšas izveidot pēc iespējas plašāku koalīciju, lai pēc pusotra gada nebūtu referenduma par Saeimas atlaišanu. Jau Saskaņas centra palikšana opozīcijā apgrūtinātu šīs valdības darbu, taču, ja aiz borta paliekot arī nacionālā apvienība un vēl apvienība Par labu Latviju!, tad vairāku vēlētāju grupu neapmierinātība varot pieaugt, valdībai būs grūti strādāt un «lielāka ietekme būs arī atsevišķiem cilvēkiem, kam ir liela nauda», sacīja Dz. Ābiķis. Viņaprāt, V. Dombrovskim būtu jāsaka galavārds jautājumos, kas saistās ar valdības veidošanu un ministriem.
Kad tapa V. Dombrovska pirmā valdība, to patiesībā veidoja Jaunā laika un Tautas partijas līderi, bet premjeram vajadzēja tikai piekrist ieņemt šo amatu. Tagad ir cita situācija, un V. Dombrov-skim tā jāveido pašam. Viņš nav strādājis Saeimā un, iespējams, neapzinās, cik grūti ir nodrošināt pozitīvus balsojumus spēcīgas opozīcijas apstākļos, kad jāplāno katra deputāta komandējums un jānodrošina disciplīna. Ne tikai Vienotībā ir dažādi viedokļi, bet arī Zaļo un Zemnieku savienības atsevišķu deputātu, piemēram, Riharda Eigima, darbību Saeimā vēl grūti prognozēt. Lai V. Dombrovska valdība pastāvētu, tās vadītājam būs jārēķinās ar katru ZZS vēlmi. TB/LNNK politiķi gan jau pieļāvuši, ka šis ir bijis tikai manevrs, lai gala iznākumā nonāktu līdz SC iesaistīšanai vairākumā, ko Vienotības līderi pagaidām nepieļauj, jo SC nav bijuši pieņemami valdības veidošanas principi.