Laikraksts Le Figaro vēsta, ka Parīzes un Maskavas līdz šim veiksmīgās sarunas par moderno kuģu pārdošanu pārtraucis Kremļa nesenais paziņojums par starptautiska iepirkuma konkursa izsludināšanu. Tādējādi frančiem, kas jau berzēja rokas par iespējamo darījumu, uzradušies konkurenti, jo konkursā pieteikušās arī kuģu būvētavas no Dienvidkorejas, Spānijas un Nīderlandes.
Problēmas pārdot kuģus varot radīt arī amerikāņi, kuri, ņemot palīgā starptautisko likumdošanu, varētu nepieļaut, ka krievu rokās nonāk ASV ražotas komplicētas vadības un informācijas saņemšanas sistēmas, kas iebūvētas Mistral. Laikraksta komentētājs domā, ka tieši tādēļ Francija līdz šim uzstājusi, ka pārdos Krievijai tikai kuģus bez aprīkojuma.
Satraukumu par darījumu, ka pirmo reizi Krievijas īpašumā varētu nonākt NATO dalībvalstī ražots bruņojums, izteikuši Krievijas kaimiņi Baltijas valstis, Gruzija un Polija. Vairāki deputāti rosinājuši jautājuma izskatīšanu Eiropas Parlamentā. Arī vairāki augsta ranga ASV politiķi izteikušies negatīvi par iespējamo Mistral darījumu.
Tā pretinieki - militārās rūpniecības vadītāji - atrodami arī pašā Krievijā. Viņi, rūpējoties par darbvietu saglabāšanu, vēlas, lai helikopteru bāzes kuģi tiktu būvēti Krievijas rūpnīcās.