Nepieciešamība veļu gludināt sākusi izzust līdz ar pirmo sintētisko audumu parādīšanos. Tagad auduma izturība pret burzīšanos daudziem ir svarīga, izvēloties apģērbu, skaidro L. Priede.
Cilvēkiem, kas ikdienā pieraduši ģērbties brīvajā stilā, neburzīgs apģērbs atvieglo dzīvi. Turklāt - pat nedaudz saburzījies - tas labi piestāv jauniešu brīvajam ģērbšanās stilam. Savukārt tiem, kas ikdienā uz darbu dodas uzvalkā vai kostīmā, bez gludināšanas neiztikt, lai gan arī šī stila apģērba valkātājiem parādās arvien vairāk iespēju. Piemēram, kungiem krekli vai dāmām blūzes tiek ražotas arī no audumiem, kas ir viegli gludināmi vai vispār neburzās. Tomēr «mums gludināšanas tradīcijas ir tik dziļas, ka, pošoties uz pasākumu, cilvēki parasti ļoti cenšas un piedomā par savu izskatu,» teic L. Priede.
Taču mūsdienās izmazgātā veļa ir mīksta, to iespējams izžāvēt tā, lai nesaburzās. Piemēram, T kreklus pirms žāvēšanas var nostiept un žāvēt uz drēbju pakaramajiem. Arī laicīga apģērba izņemšana no veļas žāvētāja ļauj iztikt bez gludināšanas.
«Domāju, katrs zina, cik nevīžīgi mugurā izskatītos negludināta lina kleita, žakete vai bikses,» teic L. Priede. «Taču tie, kas iegādājas burzīga materiāla drēbes, nemaz neuztver gludināšanu kā kaut ko īpaši apgrūtinošu.»