Jauni cilvēki - simfoniskās mūzikas mīļotāji? Kāpēc ne! Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šajā sezonā turpina kopt iesākto sadarbību ar jauniešiem un drupināt aizspriedumu sienu par simfonisko mūziku kā nopietnu un vienīgi padzīvojušiem intelektuāļiem pieejamu jomu. LNSO nolēmis pierādīt pretējo un atklāt jaunajiem klausītājiem mūzikā mītošos noslēpumus četru koncertu ciklā Koncertsarunas ar Goran Goru @LNSO.
Jaunajā sezonā mūziķis Goran Gora kopā ar saviem jaunajiem klausītājiem atklās jaunas teritorijas. Katrā cikla koncertā viņš iepazīstinās ar kādu populāru simfonisko skaņdarbu, kuru pēc neliela ievadkomentāra nospēlēs LNSO mūziķi. Pirmais cikla koncerts notiks jau šovakar, 5. novembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē Rīgā, un uzmanības lokā nonāks komponists - mūsu laikabiedrs - Rihards Zaļupe, kurš komponējis simfoniju Namejs, iespaidīgu simfonisku kinostāstu par zemgaļu brīvības cīņām. Simfonija ir pavisam svaigi tapusi, pirmatskaņota šī gada pavasarī. Ja kādam šķiet, ka simfonijas rakstītas vien XVIII vai XIX gadsimtā, koncerts šo mītu lauzīs, apliecinot, ka arī mūsdienās jauni cilvēki komponē šā žanra darbus un tiem ir vieta laikmetīga klausītāja «pleilistē».
«Par simfonisko mūziku valda dažādi aizspriedumi - ka tā ir sarežģīta, garlaicīga un uztverama un baudāma tikai īpašu izglītību saņēmušiem cilvēkiem. Taču šīs koncertsērijas uzdevums ir pārliecināt klausītājus, ka simfonisko mūziku var izprast un iemīļot ikviens,» stāsta LNSO valdes locekle Indra Lūkina. Koncertsarunas ar Goran Goru @LNSO cenšas uzrunāt tieši jauniešu auditoriju, kas varbūt līdz šim nav bijusi pazīstama ar simfonisko mūziku, taču interesanti būšot klausīties arī vecāka gadagājuma pārstāvjiem.
«Arī kolēģi citviet Eiropā atzīst, ka pastāvīgo simfoniskās mūzikas cienītāju loku veido mūzikas studenti, mūzikas profesionāļi vai to ģimeņu atvases, kuras regulāri baudījušas šādu mūziku. Mēs gribam simfonijas pasaulē ieaicināt arī pārējos,» atklāj I. Lūkina un aicina klausītājus iepazīt simfoniju arī tad, ja nekādu priekšzināšanu par to līdz šim nav bijis.
Koncertciklā šosezon skanēs pavisam četri klasiskās mūzikas «hiti». Pēc 5. novembrī dzirdētā R. Zaļupes Nameja 4. februārī būs Filipa Glāsa Otrais čellkoncerts Naqoyqatsi, 17.martā klausītāji varēs tuvāk iepazīt Nikolaja Rimska-Korsakova Šeherezadi, 21. aprīlī - Johannesa Brāmsa Otro simfoniju. Visi skaņdarbi ir ļoti atšķirīgi, komponēti dažādos vēsturiskajos periodos un stilistikā. I. Lūkina stāsta: plašs simfonisko skaņdarbu spektrs arī ir koncertcikla mērķis, lai klausītāji dzird daudzveidību un iepazīst, cik dažāda var būt simfoniskā mūzika.
Biļetes Biļešu paradīzes kasēs, cena 5-7 eiro.