Slimnīcas ir pārpildījuši karstuma dūrienu upuri. Varasiestādes brīdinājušas cilvēkus bez īpašas vajadzības neiet saulē, jo paredzams, ka milzu karstums saglabāsies vēl vismaz nedēļu.
Visdramatiskākā situācija karstuma dēļ izveidojusies Āndhra Pradēšas štatā valsts dienvidos. Pagājušajā nedēļā karstums tur paņēma 551 cilvēka dzīvību. Arī šī nedēļa tur sākās ar 47 grādu svelmi.
Šādi laika apstākļi apgrūtinājuši dzīvi arī galvaspilsētā Deli, radot bažas, ka tuvākajā laikā gaidāmi elektroapgādes traucējumi, jo gaisa dzesēšanas iekārtas nemitīgi tiek darbinātas pārslodzes režīmā.
The Hindustan Times ziņo, ka pirmdien galvaspilsētā gaisa temperatūra par pieciem grādiem pārsniedza šim laikam pierasto vidējo, sasniedzot 45,5 grādus. Laikraksts arī publicējis fotogrāfiju, kurā redzams, ka uz galvenās ielas izkusis asfalts, izplūdinot gājēju pāreju krāsojumu.
«Ir sajūta, kā atrodoties krāsnī, mūsu ceļojums pārvērties par murgu,» avīzei saka no Rietumindijas iebraukusī tūriste Mena Šešadri, kura ar bērniem ieradusies aplūkot galvaspilsētas pieminekļus. «Rīkle ir kā izdegusi, lai gan nepārtraukti malkoju ūdeni.»
Indijas Meteoroloģijas departamenta direktors B. P. Jadavs skaidrojis CNN, ka karstumu un sausumu vēl vairāk pastiprina no Pakistānas Sindas provinces nākošie vēji, kas atnes vēl ekstrēmāku svelmi. Viņš prognozē, ka šāds karstums turpināsies vēl vairākas dienas, taču nākamais karstuma vilnis varot sekot jau pavisam drīz, tiek prognozēts to lielāks biežums nākotnē.
Visdramatiskāk karstumu izjūt tieši nabadzīgākie Indijas iedzīvotāji, īpaši - ubagi un bezpajumtnieki, kā arī celtnieki, kuriem jāstrādā atklātā saulē.
CNN atgādina, ka tikai aptuveni trešajai daļai no valsts 1,2 miljardiem iedzīvotāju ir pieejama elektrība. Tas nozīmē, ka miljoniem cilvēku nav nekādu iespēju iegūt mākslīgu atvēsinājumu. Tiesa, piemēram, Mumbajā elektrotīkla pārslodzes laiku pa laikam aptur ventilatoru un kondicionēšanas ierīču darbību.
Daudzi pilsētā mēģina meklēt glābiņu lielveikalos, kuros tiek mākslīgi dzesēts gaiss.