«Pētījums rāda, ka vairāk nekā puse jeb 59% aptaujāto skolotāju uzskata, ka jāpalielina informātikas stundu skaits mācību procesā. Tāpēc priecē, ka IZM jau nākamajā mācību gadā plāno intensificēt informātikas un datorzināšanu apmācību skolās. Ņemot vērā, ka datorzinības attīsta algoritmisko domāšanu, kam aptaujā piekrīt arī 88% skolotāju, šīs izmaiņas noteikti palīdzēs skolēniem arī citu priekšmetu apgūšanā, kā arī ļaus labāk sagatavoties darba tirgum, kurā digitālās prasmes kļūst aizvien pieprasītākas,» teic LIKTA prezidente Signe Bāliņa.
Skolotāju aptaujā tikai 10% ir apmierināti ar skolās pieejamajiem mācību materiāliem, tie tiek atzīti kā nepietiekami, lai kvalitatīvi mācītu. 46% atzīst, ka vislielākā nozīme kvalifikācijas celšanai būtu kopīgu semināru un forumu rīkošana informātikas skolotājiem, 41% vēlētos kopēju vietni, kurā informātikas skolotāji apmainītos ar viedokļiem un jaunāko informāciju, bet 13% labprātāk konsultētos ar Latvijas IT uzņēmumiem.
Savukārt IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa informē, ka IZM plāno no 1. līdz 3. klasei informātiku skolās mācīt integrēti, no 4. līdz 6. klasei ieviest atsevišķu mācību priekšmetu Datorika, bet 7.-9. klašu skolēni varēs apgūt programmēšanas elementus. «Tāpat esam plānojuši radīt modernāku izglītības vidi mācību stundās, piedāvāsim arī digitālās pratības palielināšanu, skolotāju kvalifikācijas celšanu,» viņa saka.