Viļņas mērijas vadītājs Artūrs Zuoks saņēma Ig Nobel Miera balvu par demonstrējumu TV šovā, kā risināt problēmu ar automašīnu novietošanu neatļautās vietās - ar armijas bruņutransportieri pārbraucot pār luksusa Mercedes, kurš bija novietots uz riteņbraucēju celiņa.
Balvu medicīnā saņēma divas zinātnieku komandas, kuru pētījumi noveda pie līdzīgiem secinājumiem, ka cilvēki vienā jautājumā var pieņemt labāku, bet citā sliktāku lēmumu brīžos, kad viņiem ļoti gribas čurāt.
Ig Nobel balvu ķīmijā ieguvuši japāņu zinātnieki, kas noskaidroja ideālu vasābi koncentrāciju gaisā, lai pamodinātu cilvēkus, ja ir sācies ugunsgrēks vai noticis cits ārkārtas gadījums. Šīs zināšanas viņiem ļāvušas radīt vasābi brīdināšanas sistēmu, kurai gan vēl neesot piešķirtas patenta tiesības, raksta BBC.
Savukārt Stenforda universitātes pasniedzējs Džons Perijs saņēma balvu literatūras kategorijā par Strukturētās vilcināšanās teoriju, kas apgalvo - lai gūtu lielākus panākumus, vienmēr ir jāstrādā pie kaut kā svarīga, lai to izmantotu par ieganstu un izvairītos darīt ko vēl svarīgāku.
Tomēr par amizantākā atklājuma autoriem jāuzskata austrāliešu entomologi Derils Gvinns un Deivids Rencs, kuri jau pirms gandrīz 30 gadiem konstatēja, ka atsevišķi vaboļu tēviņi vēlas kopoties ar ceļmalā nomestu alus pudeli. Tomēr nevis ar kurām katrām, bet tām, kuras ir brūnā krāsā. «Šīs krāsas pudele viņiem atgādināja lielu mātīti,» apgalvo D. Rencs. «Savukārt pudeles apakšdaļā esošās pumpiņas viņiem atgādināja zīmējumu uz vaboļu mātīšu spārniem.» Diemžēl enerģiskā darbošanās ap pudeli vaboļu tēviņus tā nogurdināja, ka viņi nomiruši.