Reklāmas aģentūras MOOZ projektu direktore
Problēma, ar ko nācies sastapties, ir, ka produkta radītāji vai idejas autori nespēj paskatīties uz savu piedāvājumu no malas. Ir ļoti liels akcents uz «mēs, mēs, mēs».
Mēs izdomājām, mēs radījām, mums ir..., bet cilvēku jau interesē - kas man no tā.
Jāņem vērā, ka klients ir pilnīgi mierīgi dzīvojis gadiem bez tā jaunā produkta/pakalpojuma, un, ja vien viņam tas netiks īpaši pasniegts - kā kaut kas iekārojams vai kā kaut kas, kas uzlabos viņa dzīves kvalitāti, -, šīs dienas informācijas un piedāvājumu daudzumā viņš to palaidīs garām, lai cik ģeniāls tas būtu.
Produkts ir «jāiepako», jāpieslēdz gan vizuālā (iepakojums, logo, web u.c.), gan informatīvā (reklāma, PR, sociālie tīkli u.c.) komunikācija. Un tas ir vajadzīgs gan potenciālajiem klientiem, gan investoriem, jo arī investoru interesē kaut kas, ko varēs pārdot un kas būs pieprasīts, un kāpēc tas būs pieprasīts.
Var būt arī ļoti labs produkts, bet, ja nebūs attiecīga vizuālā izskata, atbilstoša komunikācija, tad arī tas neaizies.
Man vienmēr ir licies, ka, piemēram, Latvijas Dzintara kosmētikai šis ir ļoti vājš punkts. Šajā ziņā radošās nozares sevi piesaka daudz veiksmīgāk (An & Angel trauki, Zofa apavi).
Es ieteiktu
1. Paskatīties uz produktu nevis ar savām, bet ar potenciālā klienta acīm.
2. Konsultēties ar profesionālu komunikācijas speciālistu, jo ir gadījumi, ka vajag reklāmu, ir gadījumi, ka pietiek ar PR, citreiz vajag tiešo pārdošanu, gandrīz katrs gadījums ir atšķirīgs.
3. Noformulēt klienta ieguvumu - kāpēc, lai viņš pēkšņi nevarētu bez jūsu produkta iztikt, un ar ko esiet labāki par konkurentiem. Te sava iekšējā sajūta vien nederēs.
4. Sākt ar labu produkta dizainu (logo, iepakojums), jo tas runās pats par sevi pat tad, kad nebūsiet klāt.
5. Izstrādāt konkrētu pastāvīgas komunikācijas plānu un paredzēt tam budžetu, jo bieži vien tiek pieļauta kļūda, mēģinot ietaupīt tieši šajā «palaišanas» posmā, un tāpēc arī neaiziet.