«Es biju emocionāli nesavaldīgs. Tā bija deputāta necienīga rīcība. Tāpēc es visiem gribu atvainoties,» žurnālistiem pēc frakcijas sēdes sacīja A. Kaimiņš. Atbildi uz ikvienu no nākamajiem jautājumiem viņš sāka ar vārdiem: «Es atvainojos.» Šo teikumu A. Kaimiņš pateica 13 reižu, cenšoties iznācienu pie medijiem pārvērst par šovu, kuru pats filmēja. Deputāta rīcību Vecrīgas klubā varētu vērtēt arī Saeimas Mandātu un ētikas komisija.
Sabiedrībai vēl labā atmiņā kāds cits gadījums, kad pirms Saeimas deputāta mandāta saņemšanas Vienotības deputāts Veiko Spolītis alkohola reibumā bija aizturēts, vadot automašīnu. LRA frakcijas vadītājs D. Liepiņš uzskata, ka tas ir daudz nopietnāk, jo apdraudēti citi cilvēki. LRA pārstāvis arī nav atmetis domu cīnīties pret alkohola lietošanu Saeimā. Uz lūgumu nosaukt deputātus, kuri ir redzēti šādā deputāta statusam neatbilstošā stāvoklī, D. Liepiņš atbildēja - diemžēl medpunkts Saeimā esot likvidēts, tāpēc neesot iespējams uzreiz veikt pārbaudi un to varot «noteikt tikai pēc smakas un izskata». Līdz ar to konkrētus uzvārdus viņš nesaukšot, jo tas neesot pierādāms. Taču D. Liepiņš ir noskaņots meklēt risinājumus, lai nākotnē to varētu izdarīt.
«Laikam būs jālūdz Saeimas Kancelejas vadītāja vietnieku Valdi Ziemeli iegādāties alkometru,» Dienai puspajokam sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Viņa atzīst, ka ikviens šāds gadījums negatīvi atsaucas uz Saeimas prestižu, bet tas ietekmējot arī konkrētās partijas tēlu. Tāpēc atbildība par saviem kolēģiem būtu jāuzņemas katrai partijai un frakcijai. «Viņu pienākums ir izvērtēt, kas notiek ar kolēģiem. Katram ir jāsāk pašam ar sevi,» piebilda Saeimas priekšsēdētāja.
Kādreiz alkoholisko dzērienus varēja iegādāties arī Saeimas kafejnīcā, taču pirms aptuveni četriem gadiem Saimnieciskā komisija, kuru toreiz vadīja Ilze Viņķele (Vienotība), panāca, ka alkohols Saeimā netiek pārdots. I. Viņķele skaidro, ka šādam lēmumam bijuši citi iemesli un tas pieņemts, domājot par sabiedrības veselību, kā arī to, ka valsts un pašvaldību iestādēs nav pieļaujama alkoholisko dzērienu tirdzniecība. I. Viņķele pieļāva, ka «kādam kaut kas ir aizgājis šreijā ar izpratni par atbildību, kas nāk kopā ar varu».
Ir bijuši arī laiki - īpaši tad, kad valsts budžeta projektu izskatīšana ievilkās naktī - , kad ne viens vien deputāts parlamenta namā nobaudījis alkoholu. Taču visvairāk pamanītais notikums bija, kad bijušais deputāts Nikolajs Kabanovs (toreiz Saskaņas centrs) ieradās uz komisijas sēdi iedzēris. Vairākās frakcijās ir tradīcija sveikt kolēģus jubilejās, kad gan alkohola lietošana ir simboliska. Šāda tradīcija ir arī Zaļo un Zemnieku savienības frakcijā. Tās priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, kurš šajā amatā ir jau vairāk nekā desmit gadu, atzina, ka vienmēr atceroties to, ka viņš ir publiska persona. «Es neesmu atturībnieks, bet jautājums ir par alkohola lietošanas kultūru. Vara pārbauda cilvēkus, un te ir svarīgi, vai deputāts pieņem savu statusu ar pietāti, vai izturas tā, it kā jūra būtu līdz ceļiem,» sacīja A. Brigmanis.