Kopumā no 1,34 miljardu lielās populācijas 13,3% iedzīvotāju ir vecāki par 60 gadiem, kas ir par 3% vairāk nekā 2000. gadā. Taču bērnu skaits vecumā līdz 14 krities par 6,3%, sasniedzot 16,6%.
Ķīnas straujā novecošanās radījusi bažas par to, cik ilgi tā spēs uzturēt vērienīgās ekonomiskās izaugsmes centienus, raksta AP. Tā kā darbspējas vecuma cilvēku paliek arvien mazāk, valstij nākotnē var rasties problēmas saglabāt pasaules ekonomiskās lielvaras godu, kurā tā piekāpjas vienīgi ASV.
Jaunie dati varētu likt pārskatīt stingro bērnu skaita politiku, prognozē Populācijas un attīstības studiju centra demogrāfs Du Pens. Līdz šim pilsētās ģimenēm atļauts tikai viens bērns, taču lauku rajonos tas parasti sasniedz divus.
Taču aptuveni puse jeb 49,7% ķīniešu dzīvo pilsētās. Pirms desmit gadiem tajās mita vien 36% populācijas. «Ķīna pirmo reizi šķērso vēsturisku pagrieziena punktu no valsts, kurā dominējošā cilvēku daļa iesaistīta lauksaimniecībā un dzīvo laukos, pārejot uz urbānu sabiedrību,» demogrāfa Vana Fena teikto citējis Reuters.
Lai gan Ķīna aizvien ir pasaules apdzīvotākā valsts, dekādes laikā tās populācija pieaugusi vien par 5,8%, sasniedzot 1,34 miljardu cilvēku atzīmi. Daļai ekspertu rezultāti šķiet negaidīti, jo tika prognozēts, ka kopējais Ķīnas iedzīvotāju skaits būs sasniedzis ap 1,4 miljardus.