Politiķei esot pilnīgi skaidrs, ka ir svarīga aviokompānijas tālāka attīstība, bet jautājums ir, vai iespējams izvairīties no šī starpposma un uzreiz meklēt stratēģisko investoru. Vienotības valdē kolēģiem bijuši vairāki neskaidri jautājumi, kurus līdz frakcijas sēdei lūgts noskaidrot Iekšlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Evikai Siliņai un Satiksmes ministrijas parlamentārajai sekretārei Karīnai Kornai. Jāatgādina, ka pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa (Vienotība) demisijas šie pienākumi tagad uzticēti iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (Vienotība). Uz vaicāto, vai tos nevajadzēja uzņemties pašai premjerei, S. Āboltiņa Dienai atbildēja apstiprinoši - vēl jo vairāk tāpēc, ka iekšlietu ministrs ir ļoti noslogots, viņa kompetencē ir arī liela daļa no jautājumiem, kas saistīti ar bēgļu krīzi.
Uz jautājumu, vai nav gaidāmas juridiskas sekas gadījumā, ja netiek atbalstīts priekšlikums par vācu investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa 52 miljonu eiro ieguldījumu un 80 miljonu eiro piesaistīšanu no Valsts kases, premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) otrdien atbildējusi noraidoši, ziņo aģentūra LETA. Tāpat viņai neesot bažu par starptautisku investīciju strīdu, jo līgums neesot noslēgts.
Notikumu attīstība pēc Ministru kabineta slēgtās sēdes un satiksmes ministra demisijas pagājušajā nedēļā pastiprināja iespaidu par sagaidāmo valdības maiņu, kas jau kļūst ticamāka nekā vasarā, kad premjere L. Straujuma pēc veiksmīgi novadītās Latvijas prezidentūras ES Padomē bija ieguvusi otro elpu. Norādes uz pazīmēm, kas varētu liecināt par nepieciešamību īstenot kādas pārmaiņas varā, izskan kā Vienotības, tā koalīcijas partneru izteikumos. «Premjerei nav izdevies pārliecināt partnerus par atbalstu 80 miljonu eiro aizdevumam,» norādot uz zināmu atbildību, sacīja S. Āboltiņa.
«Viss ir nolikts nogaidīšanas režīmā, bet valdības maiņa ir tuvāk nekā jebkad,» Dienai atzina arī Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Viņam tāds iespaids radies, jo Vienotība nav publiski šo iespēju noraidījusi, tā nesteidzoties meklēt jaunu satiksmes ministra kandidātu, no Vienotības arī izskanējušas šaubas par valdības rīcībspēju. Tās darbu neatvieglojot arī tas negatīvais fons, kāds publiskajā telpā esot radīts par notikumiem ap airBaltic. ZZS ne tikai neplānojot gāzt valdību, bet arī nevēlas uzņemties iniciatīvu jaunas veidošanā. Koalīcijā ir politiķi, kuri saskata ZZS interesi pēc iespējas ilgāk ļaut Vienotībai mocīties risinājumu meklējumos.
Līdz nākamā gada valsts budžeta pieņemšanai 30. novembrī nekādas pārmaiņas, visticamāk, nenotiks, jo visas partijas apzinoties, ka valsti atstāt bez budžeta likuma būtu bezatbildīgi. Jāatgādina, ka viena no tā prioritātēm ir aizsardzība. To uzsvēra arī S. Āboltiņa. Neoficiāli izskanēja, ka demisionēt bijusi noskaņota arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, kura cīnās par jauno izglītības darbinieku algu reformas modeli, bet viņa no šī soļa ir atrunāta.
Vienotības frakcijas vadītājas vietnieks Kārlis Šadurskis Dienai atteicās atbildēt uz jebkādiem jautājumiem par valdības iespējamo krišanu, jo šādas runas destabilizē situāciju un apgrūtinot tās darbu, «un tad vairs neviens darbs nešķiras». Taču mediju interese jau ir uzkurināta. Otrdien šis bija arī viens no tematiem Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā - tajā Latvijas faktu direktors Aigars Freimanis sacīja, ka, viņaprāt, valdība nav rīcībspējīga un «tai iespējami ātri ir jāiet projām, jo valdībā valda haoss». Tā, pēc sociologa domām, neatbilst sabiedrības gaidām, taču jautājums esot, kas būs vietā. Skaidra plāna neesot ne tikai Vienotībai, ne arī tās partneriem, kuri neesot ambiciozi. ZZS rindās A. Freimanis redz vairākus potenciālos premjera kandidātus, piemēram, ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu vai Saeimas deputātu Māri Kučinski. Taču neesot skaidrs, kāpēc ZZS nevēlas uzņemties līdera lomu. A. Brigmanis Dienai skaidroja, ka Vienotība ir lielākā koalīcijas partija un tai ir jāvada valdība, jo tā neesot izmantojusi iespēju… Šajā vietā ZZS frakcijas vadītājs apklusa, ar zīmīgo pauzi domājot Vienotības frakcijas nespēju izslēgt no savām rindām Dzintaru Zaķi, kura labā vēlēšanās ir pirktas balsis.