» Jūtot, ka nošāvusi greizi, atzina, ka nezinot gan un arī par partiju līderiem neko daudz nevarot teikt, jo nav laika interesēties. Cilvēkiem tagad citas rūpes un jādomā, kā sarūpēt iztiku. Kad pienākšot vēlēšanas, tad pavaicāšot meitai, par ko vēlēt. «Daudzi jau neorientējas politikā un tāpēc arī visādi tiek savēlēti. Labāk būtu - ja nesaproti, tad neej balsot,» vēl piebilda pensijas vecuma kundze.
Jelgavas un Dobeles novados aptaujāto cilvēku izvēle ir tuva tai, ko uzrāda Latvijas faktu aptauja, kuru publiskoja telekompānija LNT. Cilvēkiem Zemgalē tīkamākā šķiet apvienība Vienotība un Zaļo un Zemnieku savienība. «Es dzīvoju laukos, mans tēvs bija lauksaimnieks. ZZS koncerti arī patīk. Paņēmu trīs grāmatiņas. Aiznesīšu arī kaimiņiem,» stāstīja Biruta Cīrule. Vairāki sastaptie bija tikušies ar Sarmīti Ēlerti (Vienotība), kuras nostāja šķitusi simpātiska, bet esot kandidāti, kas tikai runājot tukšas frāzes, bet nevarot pateikt, kā nodrošinās nodarbinātību, kas cilvēkus visvairāk uztrauc, teica kāda kundze no Glūdas.
Ar cilvēkiem reģionā tiekas arī apvienības Par labu Latviju! saraksta līderis Andris Šķēle, kura atbalstītājus bija grūtāk atrast. «Neprasiet man par Šķēli. Viņš ir jelgavnieks, bet nezinu, ko labu viņš mūsu pilsētai būtu izdarījis,» teica Vija Zelmene. Viņa uzskata, ka viss ir cilvēku pašu rokās, par ko liecinot arī zemnieku protesta akcija pērn, kad tika panākta zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) demisija. To, ka eksministrs ir viens no ZZS saraksta līderiem citā vēlēšanu apgabalā, gan viņa nezināja. Jelgavniece ir arī Anita Andersone, kura izvēlējusies Pēdējo partiju. Ģimenē tā ir nolemts, lai parādītu pie varas bijušajiem un esošajiem, ka «viņus te neviens negrib redzēt». Daļa cilvēku nezina arī, kādas partijas ir kurā apvienībā. «Mani interesē sava nākotne, nākamā profesija, bet politikai īpaši nepieķeros,» atzina Gerhards Rimko, kurš mācās 12. klasē. Viņam pirmo reizi ir iespēja vēlēt, bet, vai to darīs, puisis vēl nevarēja pateikt. Ar vārdiem «nav ne jausmas» viņš atklāti atbildēja uz jautājumu par partiju apvienību līderiem, taču izvēli noteikšot nevis viņu dāvanas, bet darbi. Gerhards, visticamāk, aizies uz vēlēšanām, jo viņa māte Laima Rimko varētu būt labs palīgs - viņa rūpīgi sekojot līdzi politiķu debatēm medijos un tikpat rūpīgi noskaņota iepazīties arī ar partiju programmām.