Konkursa dalībnieku galvenais uzdevums ir atklāt žūrijai un publikai savu pētniecības nozari vai zinātnisko darbību un sasniegumus, pastāstot par tiem 10 minūtēs un vienkāršā, aizraujošā veidā - radošā brīvas formas priekšnesumā (dzejā, dejā, stāstā, eksperimentā u. tml.). ResearchSlam tiek rīkots divās kategorijās, pārstāvot sociālo, humanitāro, mākslas zinātņu, dabas, inženierzinātņu, lauksaimniecības un veselības aprūpes nozari.
Konkursā paredzētas vismaz četras atlases, katrā no tām piedalīsies seši dalībnieki - maģistranti un doktoranti. Pieteikties var, aizpildot anketu www.researchslam.lv, un pieteikumu pieņemšana tiks slēgta nedēļu pirms konkrētās atlases norises dienas. Konkursa fināls notiks 15. maijā, kad spēkiem mērosies seši labākie visu atlases kārtu maģistranti un doktoranti, 15 minūšu formātā prezentējot savu darbu un atbildot uz žūrijas jautājumiem. Uzvarētāji iegūs naudas balvas, kuru kopējais apjoms ir 4500 EUR.
«Dalība konkursā ResearchSlam - tā ir iespēja ar savu pētījumu iepazīstināt plašāku auditoriju, izrauties no ikdienas darbiem, salikt visu «pa plauktiņiem» un vēlreiz paskatīties uz sevi no malas. Proti, kas man ir ikdiena, citam liek uzdot daudz jautājumu. Pēc konkursa sapratu, ka prasme pasniegt sarežģīto vienkāršā veidā noder arī darbā ar studentiem, kuriem fizika nav mīļākais studiju priekšmets,» vērtē 2014. gada ResearchSlam uzvarētājs, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes doktorants Kaspars Ozols.