Kremļa priekšlikums
Krievija pašlaik ir sadalīta 11 laika joslās, sākot no Kamčatkas, kur vietējais laiks par deviņām stundām apsteidz Maskavas laiku, līdz pat Kaļiņingradai, kur vietējais laiks par stundu atpaliek no Maskavas laika. Valdībai iesniegtais reformas plāns paredz atteikties no divām laika joslām, tātad 11 joslu vietā paliktu tikai deviņas. Saskaņā ar šo plānu Samaras apgabals un Udmurtijas reģions tiktu pievienoti Maskavas laika joslai. Pārmaiņas skartu arī vistālāko Krievijas laika joslu, jo Čukču autonomais apgabals un Kamčatka tiktu pārcelti uz Magadanas laika joslu. Tādējādi šajā Tālo Austrumu reģionā laika starpība ar Maskavu turpmāk būs astoņas stundas līdzšinējo deviņu vietā. Iespējams, nākotnē reforma tiks turpināta, vēl vairāk samazinot laika joslu skaitu. Šo ideju atbalsta Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, kurš paudis viedokli, ka tas varētu veicināt valsts vienotību.
Vieniem rīts, citiem vakars
Reformas piekritēji uzskata, ka laika joslu skaita samazināšana pozitīvi ietekmēs valsts pārvaldi un ekonomiku, jo pašlaik daudzās laika joslas sagādā lielas neērtības. Piemēram, kamēr Maskavā cilvēki ēd brokastis un pošas uz darbu, Tālo Austrumu pilsētās jau domā par došanos mājās un vakariņām. Tas ievērojami apgrūtina biznesa sakarus starp Krievijas reģioniem. «Katru reizi, kad runāju ar maskaviešiem, viņiem nav ne jausmas, ko nozīmē septiņu stundu laika starpība. Viņi zvana pulksten 10 vai 12 vakarā un jautā: «Kāpēc tu neesi darbā?»» raidstacijai Brīvā Eiropa stāsta Vladivostokas augstskolas pasniedzējs Jurijs Avdejevs.
Laikraksts Vedomosti secina, ka lielā laika starpība pastiprina reģionu iedzīvotāju nošķirtību no valsts centra. Nav noslēpums, ka laika joslu skaita samazināšana ir arī politisks projekts. Kā piemērs tiek minēta Ķīna, kur Mao Dzeduns pēc komunistu nākšanas pie varas noteica, ka visa valsts turpmāk dzīvos pēc vienota laika.
Krievijā pagaidām nav plānots pārcelt visu valsti uz Maskavas laiku, tomēr arī nelielās reformas izraisījušas iedzīvotāju neapmierinātību. Piemēram, Samaras apgabalā tūkstošiem cilvēku parakstījuši petīciju, kas vērsta pret pāriešanu uz Maskavas laiku. «Mēs gribam dzīvot dienā, nevis naktī!» uzsver petīcijas autori. Viņi raizējas, ka reforma nozags stundu gaišā diennakts laika, palielināsies noziedzība un autoavāriju skaits, pieaugs izdevumi par elektrību. «Mēs ceram, ka mūs uzklausīs, jo mūsu ir daudz,» vēsta vietējais deputāts Mihails Matvejevs.