Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, apejot noteikto rindas kārtību, pieprasīja un pieņēma prettiesisku labumu no pacientiem, informē KNAB pārstāve Laura Dūša. KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā. KNAB informācijai pievienotie likuma panti, pēc kuriem uzsākts kriminālprocess, paredz brīvības atņemšanu līdz trim vai līdz pieciem gadiem, taču iespējams arī cits soda veids - īslaicīga brīvības atņemšana, naudas sods vai piespiedu darbs.
RAKUS vadība ir informēta par uzsākto kriminālprocesu un sniedz nepieciešamo atbalstu KNAB darbiniekiem patiesības noskaidrošanā, Dienai norādīja slimnīcas preses sekretāre Inguna Potetinova. Slimnīcā ir uzsākta dienesta pārbaude par iekšējo normatīvo aktu ievērošanu, kas regulē diagnostisko pakalpojumu saņemšanas kārtību.
«No sistēmiskā viedokļa slimnīcā ir ieviesta kārtība, lai nodrošinātu pakalpojumu saņemšanas caurspīdību: pieteikšanās uz diagnostiskās radioloģijas pakalpojumiem ir, izmantojot vienoto pieraksta tālruni, e-pastu vai arī reģistratūrās personīgi. Noteiktajā laikā pacients ierodas un reģistrējas reģistratūrā, veic izmeklējuma apmaksu un dodas uz konkrēto kabinetu, kur jau visa informācija par pacientu ir pieejama elektroniskā formātā. Diemžēl un par lielu nožēlu, sistēmās, kur pakalpojumu saņemšanu regulē rindas kārtība, pastāv iespēja, ka kāds ļaunprātīgi var izmantot savu dienesta stāvokli nelikumīgām darbībām,» norāda slimnīcas pārstāve. RAKUS nesniedz komentārus, kas saistīti ar KNAB procesuālajām darbībām. Uz Dienas jautājumu, vai līdz šim slimnīcā saņemtas sūdzības par radioloģijas pakalpojumiem, I. Potetinova atbildēja noliedzoši.