Viņš arī atzina, ka Zaļo un Zemnieku savienībā ir ideoloģiski dažādi politiskie spēki, tāpēc premjeram Mārim Kučinskim ir jāizšķiras, kurai no EP grupām ZZS vēlētos piederēt.
Par šo situāciju nesen informēja Latvijas Televīzijas raidījums De Facto, norādot, ka M. Kučinskim Eiropā nav politisko domubiedru, jo ZZS nav noslēgusi sadarbības līguma ar kādu no Eiropas politiskajām grupām. Tajās viedokļu saskaņošana un koordinēšana notiek arī pirms Eiropadomes sanāksmēm, uz kādu jau šonedēļ dosies premjers M. Kučinskis, kura valdību Saeima apstiprināja 11. februārī. Jāatgādina, ka ZZS ir pārstāvēta EP, kur no apvienības ievēlēta Iveta Grigule. Pēc ievēlēšanas EP viņa pievienojās eiroskeptiķiem, bet tad grupu pameta. Tagad politiķe EP pārstāv Eiropas liberāļu un demokrātu apvienību. Ar to no Latvijas sadarbojas partija Latvijas attīstībai, kurai savukārt nav pārstāvniecības ne EP, ne Saeimā.
ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Dienai atzina, ka Eiropas liberāļiem ZZS, visticamāk, nevarētu pievienoties, bet arī Eiropas zaļie esot vairāk kreisi orientēti nekā Latvijas Zaļā partija. M. Kučinskis savulaik bija Tautas partijā, kas tāpat kā tagad Vienotība bija iekļāvusies ietekmīgajā Eiropas Tautas partiju (kristīgo demokrātu) grupā. Šī ideoloģija ir tuva arī premjera pārstāvētajai Liepājas partijai. Uz vaicāto, vai Liepājas partija varētu individuāli meklēt sabiedrotos Eiropā, kādi vienam no tās līderiem, Liepājas vicemēram Gunāram Ansiņam politisko domubiedru līmenī jau ir tagad, viņš atbildēja, ka ārpolitikas eksperti pašlaik vērtējot dažādas iespējas. Taču G. Ansiņš vēl nevarēja pateikt, kādas tās varētu būt. Uz šo jautājumu vēl nevarēja atbildēt arī premjera pārstāvis Andrejs Vaivars.
Bijusī valdības vadītāja Laimdota Straujuma (Vienotība) Dienai atzina: «Mārim Kučinskim pašam būtu labāk, ja viņš būtu kādā no politiskajām grupām, kas ir diskusiju un atbalsta forums.» Piemēram, ja valstij ir kāda specifiska pozīcija, šajā grupā var iepazīstināt ar to kolēģus, un tad ir vieglāk iegūt atbalstu. Vienotības piederība ietekmīgajai Tautas partiju grupai bijusi sevišķi svarīga tad, kad tika saņemts atbalsts V. Dombrovskim kā EK viceprezidentam. Politiskajās grupās valdību vadītāji saskaņo un koordinē viedokļus, bet tas nav obligāts lēmums un «mēs varējam arī paust savu pozīciju», skaidroja L. Straujuma. Ja ZZS vēlētos pievienoties Tautas partiju grupai, tai būtu jāsaņem Vienotības piekrišana. EP deputāte I. Grigule ziņu aģentūrai LETA ir sacījusi, ka ZZS nav nepieciešams noslēgt līgumu ar kādu no EP lielajām politiskajām grupām, bet gan esot jādomā par patstāvīgāku iekšpolitiku un mazāk jāklausās «lielajos gudriniekos no ES».