Turklāt turpat, kur iepriekš, - Spīķeros -, tikai mazākās telpās. «Iespējams, palīdzēja arī lelles. Protams, ja ticam brīnumiem,» nosaka Santa Liepa. Tomēr priekam iemeslu netrūkst, jo tagad gadu gaitā savākto leļļu kolekciju muzeja vadītājai nevajadzēs glabāt kastēs, turklāt katru eksponātu papildinās paplašināts skaidrojums.
Par godu darbības atjaunošanai vakar, 1. jūnijā, muzejā tika atklāta Latvijas dizaineru un mākslinieku rīkotā izstāde Rotaļu lietas: beidzamajā laikā tik populārās cimdiņlelles, filcētās lellītes un rotaļlietiņas, keramikas lelles... Projektu vadītāja neslēpj - iespējams, dažas lellītes veidotas mazliet «neprātīgā» stilā, taču arī tās esot mākslinieku izpausmes. «Iespējams, kāds domā, ka šīs lellītes ir mākslinieku bērnības nerealizētie sapņi, taču liela daļa no viņiem ar leļļu veidošanu un arī tirgošanu nodarbojas ikdienā,» piebilst projektu vadītāja.
Ko vēl atjaunotajā muzejā varēs darīt? Santa Liepa teic - to pašu, ko iepriekš. Tiks organizētas ekskursijas, būs daudz detalizētas informācijas, turpināsies bērnu un pieaugušo meistarklases leļļu izgatavošanā. «Notiks speciālas bērniem domātas nodarbības, kurās viņi no papīra un kartona varēs veidot dāvaniņas vecākiem. Pieaugušajiem domātās nodarbības notiks retāk, taču tajās viņi varēs darboties profesionālu mākslinieku vadībā un jau pēc vairākām nodarbībām varētu būt iemācījušies darināt lelli no porcelāna, tekstila vai cita materiāla.» Viņa arī atgādina, ka joprojām muzejā ikvienam būs iespēja sarīkot savu dzimšanas dienas ballīti vai kādas citas svinības.
Muzejā būs skatāma arī pasaulē tik populāro Teddy lācīšu kolekcija, taču Santa Liepa precizē, ka pagaidām to īsti par kolekciju nevarot saukt. «Mums ir bijušas divas izstādes, un pēc tām sāk krāties mākslinieku veidotie lācīši. Tā ka varbūt pēc gadiem diviem, trim vai varbūt pieciem varēsim runāt par kolekciju,» viņa smejas.
Kā atrast atjaunoto muzeju? «Visvienkāršāk mūs sameklēt iepretim Maskavas ielas ugunsdzēsēju depo - Spīķeru iekšpagalmā blakus kim? ēkai un Meta-kafe,» aizrautīgi skaidro Santa Liepa. «Man prieks, ka, pateicoties Spīķeriem, Maskavas priekšpilsēta vai vismaz tās daļa kļūst sakoptāka, kulturālāka. Spīķeri šo vietu ir atdzīvinājuši,» spriež Santa Liepa un piebilst, ka tas ir tikai sākums.#