Lai gan mednieka Hjū Glāsa attēlojums filmā Cilvēks, kurš izdzīvoja/The Revenant netiek uzskatīts par aktiera izcilāko darbu, tieši šī bija ceremonijas visvairāk gaidītā zelta statuete. «Es šo vakaru neuztveru kā pašsaprotamu,» savā pateicības runā atzīmēja di Kaprio.
Filma Cilvēks, kurš izdzīvoja bija Oskara nomināciju līdere un pretendēja uz balvām 12 kategorijās. Kinolentes režisors Alehandro Gonsaless Injarritu otro gadu pēc kārtas saņēma Oskara balvu par labāko režiju (iepriekš Kinoakadēmijas vēsturē tas noticis 1950. gadā, kad balvu saņēma režisors Džozefs L. Mankevičs par filmu Viss par Ievu/All About Eve). Vēl vienu vēsturisku Oskaru rekordu uzstādīja filmas operators Emanuels Ļubeckis, kurš trešo gadu pēc kārtas saņēma balvu par labāko operatora darbu (iepriekš par filmām Gravitāte/Gravity un Putncilvēks/Birdman).
Aizvadītā gada kinoindustrijas kaislības, kas virmoja ap sieviešu tiesībām un dzimumu līdztiesību, šoreiz Oskaru ceremonijā nomainīja rasu daudzveidības problemātika (šogad uz balvām nepretendēja neviens melnādainais filmu veidotājs). «Viņi tevi nedzird, viņi tikai redz tavu ādas krāsu,» tekstu no savas filmas Cilvēks, kurš izdzīvoja citēja Alehandro G. Injarritu. «Mūsu paaudzei ir lieliska iespēja atbrīvoties no aizspriedumiem un cilšu domāšanas, panākt, ka ādas krāsa kļūst tikpat nesvarīga kā matu garums.»
Raidlaiks dāsni tika veltīts arī citiem sociāli politiskajiem jautājumiem. Par vienu no vakara emocionālajām kulminācijām kļuva ar stāvovācijām uzņemtais ASV viceprezidenta Džo Baidena pieteikums Lēdijas Gāgas izpildītajai dziesmai Til It Happens to You no dokumentālās filmas The Hunting Ground, kas stāsta par seksuālo vardarbību ASV koledžās. «Mums jāmaina kultūra, lai nevienam vardarbības upurim sev nebūtu jāuzdod jautājums - ko es izdarīju nepareizi?» ceremonijā izskanējušo politisko uzsaukumu klāstu papildināja Baidens.
Par Oskaru nakts lielāko pārsteigumu kļuva kinolentes Uzmanības centrā/Spotlight uzvara Labākās filmas kategorijā. Režisora Toma Makartija un izcilās aktieru komandas (Maikls Kītons, Marks Rufalo, Reičela Makadamsa, Līvs Šreibers u. c.) kopdarbs, kas stāsta par izdevuma The Boston Globe žurnālistu atklāto katoļu baznīcas pedofilijas skandālu, saņēma apbalvojumu arī par labāko oriģinālo scenāriju.
Otrs vakara pārsteigums - Marka Rilansa (Spiegu tilts/Bridge of Spies) triumfs kategorijā Labākais aktieris otrā plāna lomā (favorīts bija Silvestrs Stallone par Rokija lomu filmā Krīds/Creed). Par labāko aktrisi ceremonijā tika atzīta Brī Larsone par lomu drāmā Istaba/Room, bet Oskaru par labāko sniegumu otrā plāna lomā saņēma Alīsija Vīkandere (Dāņu meitene/The Danish Girl).
Par līderi zeltīto statuešu skaita ziņā kļuva austrāliešu režisora Džordža Millera distopiskā kinolente Trakais Makss. Skarbais ceļš/Mad Max. Fury Road, kas Oskara balvu saņēma gandrīz visās «tehniskajās» kategorijās - Labākie kostīmi, vizuālais dizains, grims, montāža, skaņa un skaņas montāža.
Par labāko ārzemju filmu tika atzīta ungāru izcelsmes režisora Lāslo Nemeša Saula dēls/Son of Saul, kura gada sākumā saņēma arī Zelta globusa balvu. Savukārt labākās dokumentālās filmas godu ieguva britu kinolente Eimija/Amy par dziedātāju Eimiju Vainhausu.