2015. gada 1. janvārī Lietuva kā pēdējā no Baltijas valstīm pievienosies eirozonai. Liti un eiro vienlaikus apgrozībā būs no 1. līdz 15. janvārim. Oficiālais kurss ir 3,4528 liti par vienu eiro. Cenas litos un eiro jānorāda jau no augusta un vismaz līdz 2015. gada 30. jūnijam, bet Eiropas Komisija rekomendējusi cenu uzrādīšanu litos un eiro turpināt līdz 2016. gadam.
Decembrī iespēja norēķināties eiro, nevis litos bieži atkarīga no uzņēmēja vēlmes preci pārdot, un Diena novēroja, ka, piemēram, tūristu iecienītajos Traķos suvenīru tirgotāji labprāt pieņem gan eiro, gan litus. Arī ēšanas vietā piedāvā norēķināties litos vai eiro, maksājot par pusdienu komplektu deviņus eiro vai 31 litu, tātad pēc kursa, kas jūtami neatšķiras no oficiālā kursa. Tomēr daudzviet kā maksāšanas līdzeklis tiek pieņemti vienīgi liti.
Vairāki aptaujātie mazumtirdzniecības pārstāvji neslēpj, ka ar bažām gaida janvāra pirmās nedēļas, kad maksa par pirkumu obligāti būs jāpieņem gan litos, gan eiro, bet atlikums jāizdod eiro. «Grūti paredzēt, cik liela summa eiro jāsagatavo, turklāt tirgošanās noritēs lēnāk,» pieļauj pārdevēja Dainora. Viņa, tāpat kā citi tirdzniecības un tūrisma nozaru pārstāvji, domā, ka eiro neveicinās ceļotāju skaita pieaugumu, tomēr varētu mudināt tūristus no eirozonas valstīm Lietuvā tērēt vairāk naudas, jo cenas būs saprotamākas un tēriņus neierobežos litos samainītā summa. Tiek arī pieļauts, ka vietējie iedzīvotāji 2015. gada sākumā iepirksies par lielākām summām, nekā ierasts, jo cenas eiro šķiet mazākas.
Eksporta tirgos strādājošajiem Lietuvas uzņēmumiem eiro ieviešana ir izdevīga, jo varēs ietaupīt valūtas konvertācijas izdevumus un «vienkāršāk būs starptautiskajās sapulcēs salīdzināt finanšu rādītājus», Dienai iepriekš sacīja MV grupas pārstāvis Alģirts Čiburis. Piesardzīgas ir prognozes par to, cik spēcīgi eiro veicinās ārvalstu investīciju ienākšanu. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite atzinusi, ka jau tagad «Lietuvas ekonomika aug strauji un stabili».