VID ir pieņēmis lēmumu lūgt Ģenerālprokuratūru veikt neatkarīgu pārbaudi arī tādēļ, ka VID Finanšu policijas pārvaldes pamatdarbības uzdevums - nodrošināt operatīvās darbības un izmeklēšanas veikšanu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā valsts ieņēmumu jomā, kā arī VID ierēdņu un darbinieku darbībā - tiek veikts saskaņā ar Operatīvās darbības likumu un Kriminālprocesa likumu. Arī televīzijas sižetos publiski izskanējušo informāciju ir iespējams pārbaudīt tikai saskaņā ar šiem likumiem, tādēļ šādu izvērtējumu un pārbaudi nav iespējams veikt pašā Valsts ieņēmumu dienestā.
LTV raidījums De Facto, pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes, kura ir skolotāja, saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tajā skaitā - skaidru naudu. Turpinot izpēti, raidījums Aizliegtais paņēmiens 1. februārī vēstīja, ka R. Dirnēna un viņa brāļa Kaspara Aleksandrova no mātes saņemtais mantojums ir tikai nieks, ja salīdzina, ar kādiem nekustamajiem īpašumiem un automašīnām saistīti viņu abu radinieki.
VID informē, ka pēdējo divu gadu laikā ir veikti vairāki pasākumi, lai uzlabotu un pilnveidotu VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļas darbu, kā arī apzinātu un mazinātu korupcijas riskus VID darbinieku vidū. Saskaņā ar VID vadības jau 2015. gada martā doto uzdevumu īpaši izvērtēt VID amatpersonas tika veikta analīze VID darbiniekiem, salīdzinot viņu amatpersonu deklarācijās par 2014. gadu uzrādītos datus ar citu VID rīcībā esošo informāciju, kā arī novērtētas attiecībā uz nodokļu nomaksu. Kopumā padziļināta izdevumu atbilstības deklarētajiem ienākumiem analīze pabeigta 33 VID darbiniekiem, līdz ar to papildu deklarācijas pieprasītas 15 VID darbiniekiem. Nodokļu auditi veikti pieciem VID darbiniekiem, papildus budžetā aprēķinot 73 tūkstošus eiro. Šobrīd pastiprināti tiek vērtēta vēl 171 VID amatpersona.