Taču tie noteikti nav no mūsu paziņu loka. Kā rosināt atbalstošu un motivējošu profesionālās pilnveides vidi nākotnes skolotājiem un tiem, kuri jau šobrīd diendienā praktizē izglītību Latvijas skolu klasēs? Kā vairot skolotāja profesijas prestižu un pievērst šim ceļam spējīgus, arvien pilnveidoties motivētus cilvēkus? Jo būt par skolotāju šodien nozīmē nemitīgi mācīties, iet līdzi laikam.
Viens, kā zināms, nav cīnītājs. Tāpēc trīs būtiskākie atbalsta faktori skolotāju ikdienas darbā ir saturs, tehnoloģiju pielietojums un profesionālās pilnveides iespējas. Un arī savā ikdienas darbā redzam, ka, neķeroties pie milzīga mēroga problēmu risināšanas (nebūt neapgalvoju, ka tas būtu lieki), bet gan kvalitatīvi mainot trīs minētos aspektus, jau patlaban var novērot pozitīvas pārmaiņas.
Šajā pārpilnības laikmetā informācijai pašai par sevi vairs nav tik lielas vērtības. Daudz būtiskāks kļuvis veids, kā šī informācija sakārtota pasniegšanai. Turklāt šodien apgūt kādu priekšmetu vairs nenozīmē mācīties grāmatu, bet gan drīzāk - diriģēt darbu klasē, kurā mācībstundu saturu veido skolotājs, ņemot vērā visas klases kopējo un atsevišķu indivīdu zināšanu līmeni. Tas noteikti nav iespējams bez XXI gs. izglītības tehnoloģijām - interaktīvajām tāfelēm un galdiem, jautājumu un atbilžu sistēmām, arī skolēnu mobilajām ierīcēm. Turklāt - lai būtu lietas kursā par jaunākajām aktualitātēm satura un tehnoloģiju jautājumos, kā arī dalītos tik vērtīgajā pieredzē ar kolēģiem, talkā nāk pilnvērtīgas profesionālās pilnveides iespējas. Efektīvi izpildoties tikai šiem trim komponentiem, izglītībā jau tagad iespējams panākt kvalitatīvas un reālos sasniegumos izmērāmas pārmaiņas. To redzam Kompetences centra ikdienas darbā, diendienā strādājot ar skolotājiem no visas Latvijas un soli pa solim virzoties uz to, lai kļūtu par izglītības lielvalsti. Turklāt, piedāvājot sakārtotu un atbalstošu vidi un spēcīgu profesionālo kopienu, šai profesijai būs daudz vieglāk piesaistīt tos, kurus mēs tiešām gribētu redzēt klases priekšā kā jauno skolotāju paaudzi, kuras ikdienas darbs atbalsta XXI gs. izglītības misiju - dalīties zināšanās, kas vairo zinātkāri.
*Izglītības uzņēmuma Lielvārds Kompetences centra vadītājs