Fotogrāfe turpināja manī skatīties ar neizpratni, un tikai tad sapratu - pareizi! Sakrīt taču ar referendumu par divvalodību. Esmu par latviešu valodu, taču neatbalstu tautas kūdīšanu vienu pret otru un tādēļ numura tēmu nemainīšu! Par politiku nerunāsim, šoreiz par karnevālu sezonu un kā to pavadīt godam, kad Metenis jau aiz muguras. Tepat Latvijā februāra beigās tiek svinēta Masļeņica, kura manī raisījusi interesi jau no bērna kājas, bet šogad es to nosvinēšu.
Zinu, jau kuro reizi rakstot sleju, atgriežos pie bērnības pieminēšanas, bet kā lai to nedaru, ja pirmos krievu valodas vārdus apguvu Vācijā, kad turp pārcēlos ar ģimeni un mani labākie draugi bija sešgadīgie vienaudži Ēriks un Žeņa. Žeņai kādā kautiņā gan izplēsu kaudzi matu, bet tas mūsu draudzību neiedragāja. Un tā sākās manas slāvu kultūras gaitas. Uz Maskavu pirmoreiz aizbraucu, kad man bija 14 - kā mani apbūra šī pilsēta! Šķita, te ir īstā dzīve. Maskavā ar 16 latiem kabatā un vienvirziena vilciena biļeti atgriezos pēc trim gadiem, kad jūra bija līdz ceļiem. Mēneša laikā iemīlēju šo pilsētu, jutos kā savējā un vēlējos tur apmesties uz dzīvi. Vecāki, protams, atrunāja no grandiozās idejas, bet es no krievietes atkal pārtapu latvietē. Maskavā mani bieži salīdzināja ar Aļonku no krievu šokolādes iepakojuma ar tādu pašu nosaukumu, droši vien piemīlīgā ģīmīša dēļ, un tieši tādēļ arī Mini Dienai izvēlējos veidot šādu tēlu.
Kādam var šķist savādi, kāpēc mums jāsvin sveši svētki, proti, Masļeņica, bet tādā veidā varam sev un bērniem sagādāt kādu jautru papildu izklaidi un iepazīt citu kultūru. Lai Masļeņicas nedēļa ir kā ceļojums uz Krieviju, kurš var sagādāt ne mazums pārsteigumu un patīkamu brīžu. Noskatieties labo veco Krokodilu Genu, Vinniju Pūku, varbūt pat varat ar vilcienu aizbraukt uz Daugavpili un 25. februārī nosvinēt Pankūku Masļeņicu, kas no plkst. 14 tiks atzīmēta Vienības laukumā. Ja gribat palikt galvaspilsētā, šādas tādas aktivitātes norisināsies Lido, bet pavisam kūtrajiem iesaku sagādāt olas, pienu, miltus, cukuru un uzcept pankūkas, kuras Masļeņicā simbolizē pavasara atnākšanu un ziemas aiziešanu. Bet no venēciešiem varam aizņemties papjēmašē karnevāla masku izgatavošanas metodi un radīt tās mājas apstākļos.