Rudenī A-ha iegriezīsies Baltijā: 1.novembrī grupa uzstāsies Arēnā Rīga, 2.novembrī - Siemens arēnā Viļņā. Vērts atcerēties, ka 2002.gada 8.septembrī A-ha koncertu Mežaparkā apmeklēja vairāk nekā 30 000 skatītāju.
Šogad aprit 25 gadi kopš A-ha debijas albuma Hunting High and Low, kā arī dziesmas un revolucionārā, ar zīmuli uzzīmētā klipa Take on Me iznākšanas. Kolektīvs spēlēja svarīgu lomu trīs mūzikas stilu - jaunā viļņa, sintpopa un romantiskā poproka - attīstībā. Pirmajā karjeras posmā (1982-1994) A-ha mūziķi bijuši tīņu elki un skandināvu popmūzikas fenomens. Ieturot piecu gadu pauzi, 1999.gadā viņi atgriezās pavisam citā - muzikālā mantojuma nesēju - statusā. Par iedvesmas avotu A-ha daiļradi nosaukušas ne tikai grupas Coldplay, Keane, Kanje Vests un Robijs Viljamss, bet arī Oasis, The Strokes un pat U2.
2006.gadā britu mūzikas žurnāls Q pasniedza grupai A-ha prestižo Iedvesmas balvu/Q Inspiration Award. XXI gadsimtā vokālists Mortens Harkets, ģitārists un galvenais dziesmu autors Pols Voktors-Savojs un ģitārists, taustiņinstrumentālists un dziesmu līdzautors Magne Furuholmens piedzīvoja «karjeras renesansi». A-ha četri jaunākie albumi Minor Earth Major Sky (2000), Lifelines (2002), Analogue (2005) un Foot of the Mountain (2009) ir ievērības cienīgi, gudri un skaisti ieraksti, dažas šo albumu dziesmas ir īsti šedevri.
Paši A-ha dalībnieki nenoliedz, ka otro popularitātes vilni viņiem nodrošināja Coldplay panākumi - komerciālais melodiskais britu poproks ir A-ha agrīnā skanējuma atvasinājums. «Coldplay līderis Kriss Mārtins ir viens no tās paaudzes mūziķiem, kuri auguši, klausoties un mīlot A-ha - un nevis mūsu imidža, bet mūzikas dēļ,» uzsver Mortens Harkets. «Cieņa pret mūziku ir vienlīdz svarīga neatkarīgi no tā, kas izrāda šo cieņu. Tas nozīmē, ka jūs spējat komunicēt ar klausītāju, un šajā gadījumā tas bija jauneklis, vārdā Kriss Mārtins, kuram bija nepieciešama mūzika, un A-ha kļuvusi par viņa dzīvesstāsta daļu.»