Uzrunā pie Bernavas ielas memoriāla A. Merkele teica: «Pagāja ilgs laiks, un daudzi cilvēki to pavadīja ciešanās, kamēr radās iespēja gāzt mūri ne tikai Vācijā, bet arī Polijā, Ungārijā, Čehoslovākijā un daudzās citās valstīs. Tas mums ir jāatceras tādā dienā kā šī. Mēs varam panākt pārmaiņas uz labu. Tas ir vēstījums Ukrainai, Irākai un citām vietām, kur tiek apdraudētas cilvēku tiesības.»
Tajā pašā laikā viņa atgādināja, ka 9. novembris ir arī Kristāla nakts datums, kad 1938. gadā nacisti sāka ebreju grautiņus. «Tas ievadīja miljonu noslepkavošanu. Es jūtu ne tikai prieku par mūra krišanu, bet arī atbildību, ko mums uzliek vācu vēsture,» atgādināja kanclere.
Viņa kopā ar citiem līderiem, iespraužot rozes saglabātajā mūra fragmentā, godināja to cilvēku piemiņu, kuri gāja bojā, mēģinot nokļūt Rietumos. Ir zināms par 389 cilvēkiem, kas tika nošauti, uzsprāga uz mīnām vai kā citādi tika nogalināti, cenšoties šķērsot mūri.
Pasākuma kulminācijā bija plānots palaist debesīs 7000 izgaismotu gaisa balonu, kas pēdējās dienās simboliski iezīmēja 15 kilometru no 155 kilometrus garā mūra.