BBC gan ziņo, ka britu finanšu ministrs Džordžs Osborns noliedzis žurnāla versiju kā spekulāciju par to, kā Vācija rīkotos, ja Lielbritānija nākotnē ieviestu imigrācijas ierobežojumus citu ES valstu pilsoņiem. Tajā pašā laikā viņš apliecinājis, ka valdība, ņemot vērā britu sabiedrības bažas par imigrāciju, rīkosies, vadoties pēc nacionālajām interesēm.
D. Kemerons jau pirms kāda laika paziņoja, ka darbaspēka pārvietošanās brīvībai pievērsīs īpašu uzmanību sarunās par izmaiņām saistībās, ko Lielbritānija uzņēmusies kā ES dalībvalsts. Viņš grib, lai šādas sarunas, kurās Lielbritānija atgūtu daļu varas atpakaļ no Briseles, notiktu pirms referenduma par valsts tālāku atrašanos ES.
Savukārt A. Merkele esot viņam likusi skaidri noprast, ka neatbalstīs Lielbritānijas tālāku dalību ES, ja tā izdarīs spiedienu reformēt brīvas pārvietošanās politiku, kas ir viens no ES fundamentālajiem pamatprincipiem.
Konservatīvais britu parlamenta deputāts Kenets Klārks intervijā BBC aizstāvējis ES iekšējās migrācijas politiku: «Ja gribam saglabāt vienoto tirgu, sacenšoties ar amerikāņiem un ķīniešiem, ir nepieciešama darbaspēka pārvietošanās brīvība.»