Par atteikšanos no mandāta, kuru G. Belēvičs bija saglabājis, arī strādājot valdībā, viņš paziņoja pirmdien. No Saeimas politiķis aizies ceturtdien, kad G. Belēviča vietu parlamentā ieņems Rīgas domes Vides pārvaldes vadītājs Askolds Kļaviņš (ZZS). G. Belēvičs nekādu spiedienu no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) neesot izjutis, un viņam esot pat zvanījuši cilvēki, kas lūguši palikt Saeimā. «Belēvičam mandātu ir iedevuši vēlētāji, kuru priekšā viņš atskaitās, un tā ir viņa izvēle,» žurnālistiem sacīja ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Bijušais veselības ministrs ir izstājies arī no Latvijas Zaļās partijas.
«Esmu no lielās politikas aizgājis,» uzsvēra G. Belēvičs, piebilstot, ka neplāno arī iesaistīties «mazajā» politikā, - tātad nekandidēs pašvaldību vēlēšanās. «Vispirms atpūtīšos, salāpīšu savu veselību, nebaidoties nonākt interešu konfliktā,» atbildēja bijušais ministrs uz vaicāto par nākotnes iecerēm. Savā iepriekšējā biznesa darbībā, kas saistīta ar farmācijas nozari, viņš sevi ir nodrošinājis un varētu atļauties kādu laiku nestrādāt.
A. Čakšu no visiem kandidātiem, kuru vārdus bija dzirdējis, G. Belēvičs vērtē visaugstāk. Uz vaicāto, vai viņš pērn nelūdza A. Čakšu aiziet no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes, bijušais ministrs atbildēja - viņam ar A. Čakšu bijusi saruna par to, ka uz diviem krēsliem sēdēt nav viegli, tāpēc būtu labi koncentrēties vienam darbam un vadīt tikai Bērnu slimnīcu. Taču šajā valdībā viņš uzaicinājis A. Čakšu par padomnieci, ko arī varot uzskatīt par viņas novērtējumu.
Tieši darbs veselības ministra birojā dos iespēju A. Čakšai sākt jauno darbu bez iešūpošanās, ja Saeima ceturtdien viņu apstiprinās. Pagaidām gan prognozes vēl būtu pārdroši izteikt, jo ar kandidāti tiksies partneri no Vienotības un Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA). NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars Dienai teica, ka par kandidāti esot dzirdējis labas atsauksmes, bet ir jādod iespēja deputātiem uzdot viņai jautājumus. Arī Vienotības priekšsēdis Andris Piebalgs uzsvēra, ka pagaidām nevar solīt partijas atbalstu A. Čakšai, jo ir svarīgi viņu vispirms uzklausīt. Vienotībai ir svarīgi, lai tiek īstenotas tās simtgades plānā ierakstītās prioritātes - arī veselības obligātās apdrošināšanas sistēmas ieviešana.
Līdzšinējā ministra vadībā jau ir sagatavoti trīs veselības finansēšanas modeļi, kas ir nodoti saskaņošanai vairākās institūcijās. Vasarā tie būtu jāvērtē valdībā. Uz vaicāto, vai A. Čakša redz iespēju plānotajā grafikā apstiprināt jauno modeli, viņa atbildēja, ka, iespējams, nāksies lūgt pārcelt dažu iecerēto pasākumu termiņus. Viņa vēlētos īpašu uzmanību pievērst onkoloģijas pacientiem, kā arī mātes un bērna veselībai. Uz vaicāto, vai kandidāte plāno darīt kaut ko citādāk nekā G. Belēvičs, viņa atbildēja: «Jā. Es noteikti gribētu aicināt visu nozari pie viena galda un komunicēt ļoti skaidrā veidā.» A. Brigmanis tajā brīdī piebilda: «Mēs devām līdzi ceļamaizi - žurnālistu priekšā nekad nedrīkst aizcirst durvis.» Teiktais, visticamāk, bija jāskata kontekstā ar bijušā ministra neseno rīcību pēc tam, kad žurnālisti izrādīja pastiprinātu interesi par viņa ārpus rindas veikto operāciju Latvijas Onkoloģijas centrā, kā dēļ viņš atkāpās.
Ar A. Čakšu premjers M. Kučinskis tikās drīz pēc tam, kad G. Belēvičs bija paziņojis par demisiju, un A. Čakša piedāvājumam piekrita, īpaši nevilcinoties. Lūgta pamatot šo izšķiršanos, viņa žurnālistiem sacīja: «Katram pilsonim Latvijā ir jāizdara kāds labs darbs savai valstij, un es uz to skatos kā uz atbildību savas valsts priekšā.» Nedaudz vairāk laika viņai būs nepieciešams, lai izšķirtos par iestāšanos partijā. Ministra kandidātei nav iepriekšējās politiskās pieredzes, kas varētu būt viens no viņas mīnusiem. Viens no bijušajiem veselības ministriem Gundars Bērziņš pirms vairākiem mēnešiem, kad jau sākās runas par iespējamo veselības ministra maiņu, Dienai sacīja, ka šajā amatā ir ļoti svarīgi apstiprināt cilvēku, kuram ir liela politiskā ietekme savā partijā, kāda viņam toreiz bija Tautas partijā, - tikai tad varot kaut ko reāli izdarīt.